in

Putin ostrzega Zachód. Ma nową broń, którą „nie może pochwalić się nikt inny” i nie zawaha się jej użyć

„Jeśli ktokolwiek odważy się ingerować z zewnątrz i stwarzać niedopuszczalne zagrożenie strategiczne dla Rosji, powinien wiedzieć, że nasze kontrataki zostaną przeprowadzone błyskawicznie” — ostrzegł Władimir Putin.

Prezydent Rosji pochwalił się tym, że ma sprzęty, których świat nie widział.

„Mamy wszystkie narzędzia, by tego dokonać: narzędzia, którymi nikt inny nie może się teraz pochwalić, a my nie będziemy się chwalić. Będziemy z nich korzystać, jeśli zajdzie taka potrzeba. Wszystkie decyzje zostały podjęte” — podkreślił Putin.

Kolejne groźby Putina

Władimir Putin podczas posiedzenia Rady Ustawodawców cały czas podkreślał, że jego państwo ma wrogów, z którymi trzeba walczyć. Zagroził Zachodowi i powiedział o powstaniu nowej broni geopolitycznej.

„Wrogowie naszego kraju wymusili powstanie nowej broni geopolitycznej. Właściwie nie jest ona nowa, ale z pewnością nadali jej nowe siły, nowe impulsy. Postawili na rusofobię i neonazistów, bezczelnie i bezceremonialnie rok po roku przekształcając nasz sąsiedni kraj, Ukrainę, w kraj antyrosyjski” — wyjaśnił Putin.

Prezydent Rosji, jak przekazuje agencja TASS, stwierdził, że Ukrainę nakłaniano z zewnątrz do bezpośredniego starcia z Rosją, a informacje o ataku wojskowym na Krym i Donbas znaleziono w ukraińskich dokumentach doktrynalnych. Nikt nie ma na to jednak dowodów.

„Cały przebieg ostatnich wydarzeń, włączając w to pretensje kijowskiego reżimu do posiadania broni jądrowej, rozmieszczenie na terytorium Ukrainy sieci zachodnich laboratoriów biologicznych, nieprzerwane dostawy najnowocześniejszej broni na Ukrainę potwierdzają, że nasza reakcja na te cyniczne schematy była słuszna i nastąpiła w odpowiednim czasie” — przekazał.

Źródło: onet.pl