in

Uciskaj ten punkt codziennie przez 2 minuty – Zdziwisz się, jak wpłynie to na twój organizm

Chińska akupresura już od stuleci znana jest ze swoich cudownych właściwości. Europejczycy również zaczynają przekonywać się do tej metody relaksu i leczenia wielu schorzeń. Akupresura pomaga nie tylko wyleczyć nasz organizm, ale dodatkowo nie niesie za sobą żadnych skutków ubocznych.

Próbowałeś już kiedyś akupresury? Jeśli nie, koniecznie wypróbuj ten prosty sposób, aby przekonać się o jej działaniu. Akupresura polega na uciskaniu pewnych punktów na ciele, które znajdują się na linii meridianów energii.

Znajdują się one na całym naszym ciele. Znając odpowiednie punkty, możemy poprawić samopoczucie, pozbyć się bólu i wspomóc organizm w walce z chorobami – również tymi przewlekłymi. Osoby zajmujące się akupresurą doskonale wiedzą, które punkty na ciele uciskać, aby osiągnąć pożądany efekt.

Według ekspertów najważniejszym punktem w całym ciele jest punkt Tai Chong, znany również jako LV-3. Ten jeden mały punkcik odpowiada za wiele problemów, z którymi walczy nasz organizm.
Masowanie punktu Tai Chong pomaga zniwelować bóle głowy, zawroty, owrzodzenia, problemy z widzeniem oraz zaczerwienienie oczu, a także problemy z układem pokarmowym. Jeśli męczą cię wymioty, nudności, biegunki czy zaparcia, a także bezsenność i drażliwość – ten artykuł jest dla ciebie.
 
Gdzie znaleźć ten punkt?
Punkt Tai Chong można znaleźć powyżej miejsca, w którym łączy się paluch i drugi palec u nogi. Masuj ten punkt przez 2 minuty, a poczujesz odprężenie i poprawę samopoczucia.
Na poniższym filmiku pokazane jest, gdzie dokładnie znajduje się punkt. Dowiesz się także jak masować to miejsce, aby osiągnąć najlepsze rezultaty.