in

W tym kraju każdy noworodek śpi w kartonowym pudełku. Jak poznasz powód, będziesz zaskoczony!

Wyobraź sobie świat, w którym każde dziecko bez wyjątku otrzymuje dokładnie taki sam start. Nie ma znaczenia, jakiego jest koloru, ile pieniędzy mają jego rodzice i gdzie mieszkają…

Nie musisz sobie wyobrażać tego dłużej, bo istnieje takie miejsce na ziemi – a jest nim Finlandia. Wszystkie kobiety, które spodziewają się dziecka dostają pudełko, które służy jako łóżeczko dla noworodka i jest wypełnione wszystkimi niezbędnymi rzeczami do opieki nad maluchem.

I zgadnij? To nic nie kosztuje! Skrzynki niemowlęce są dostarczane przez fiński rząd, aby zapewnić bezpieczeństwo i dobrobyt każdego dziecka! Jednak otrzymanie takiego pudełko wymaga od matek jednej rzeczy, która tak naprawdę ratuje życie. Zobacz, o co dokładnie chodzi poniżej.

Dziecko śpiące w pudełku?
Na pierwszy rzut oka może wydać się to trochę dziwne, ale kiedy poznasz powód, zrozumiesz, że to genialny pomysł.
pudelko-dla-noworodka1
Pudełko zawiera wszystko, czego potrzebuje noworodek m.in.:
mały materac (który pasuje do pudełka), poszewka i kołdra, kocyk, strój zimowy, czapka, rękawiczki, buty, skarpety, body, ręczniki, nożyczki do paznokci, szczotki do włosów i zębów, termometr, kremy, zestaw pieluch i ściereczek, książki z obrazkami, klocki i wiele innych rzeczy. A także przydatne rzeczy dla rodziców, w tym biustonosze, podpaski i prezerwatywy.
pudelko-dla-noworodka2

W 1930 roku Finlandia była bardzo biednym krajem o wysokiej śmiertelności niemowląt. W rzeczywistości, umierało 65 na każde 1000 dzieci.
pudelko-dla-noworodka4
Dlatego aby otrzymać pudełko kobiety musiały udać się do lekarza, a dzięki temu ryzyko zachorowań zmniejszało się.
pudelko-dla-noworodka3
Gdy w 1938 roku zastosowano ten pomysł, wszystko się zmieniło!
Dziś Finlandia ma jeden z najniższych wskaźników śmiertelności niemowląt na świecie. Fundacja Save the Children mówi, że Finlandia to najlepsze miejsce na ziemi, aby zostać matką!
pudelko-dla-noworodka5

Podziel się tym postem ze znajomymi jeśli również uważasz, że to genialny pomysł!

Źródło: littlethings.com / Fotografie: 1, 2, 3, 4, 5