in

Znaleziono dziwnie zapakowane worki. Po otwarciu wolontariusze dokonali wstrząsającego odkrycia

Aktywiści Humane Society International w Indiach walczą od dawna, by psie mięso przestało być przysmakiem azjatyckiej kuchni.

Tego dnia otrzymali informacje o nielegalnym transporcie. Kiedy zatrzymali ciężarówkę byli w szoku. 36 psów było zapakowane jak zwykłe przedmioty w worki.

„Ich smutne oczka wpatrywały się w nas z nadzieją, że ocalimy je przed śmiercią. One doskonale wiedziały, że groziło im niebezpieczeństwo. Na szczęście teraz są w dobrych rękach.” – przyznali wolontariusze.


 
Ratowicy uwolnili psiaki z worków i zabrali w miejsce, gdzie będą bezpieczne.

„Wszystkie te psiaki są naprawdę wspaniałe. Cieszą się, że w końcu nic im nie grozi. Uwielbiają się przytulać, a ich ogony rzadko przestają machać. Taki widok uświadamia nam, że to co robimy, ma ogromny sens.” – opowiadają wolontariusze.


 
„Konsumpcja psiego mięsa w Indiach jest nielegalna, a sposób w jaki traktowano te psy, był naprawdę okrutny. Jesteśmy szczęśliwi, że udało nam się uratować te czworonogi. W końcu są bezpieczne i mogą cieszyć się beztroskim życiem.” – mówi N. G Jayasimha z HSI.


 
Właściciele transportu z psami walczyli w sądzie o odzyskanie psów. Na szczęście sąd przyznał opiekę nad nimi organizacji.
 

 
„Cieszymy się, że sąd odrzucił wniosek o oddanie im tych psów. Będziemy walczyć o każdego psa. Już wkrótce zaczniemy szukać tym czworonogom prawdziwych, kochających domów. One już nigdy nie zaznają krzywdy ze strony człowieka.” – dodał N. G Jayasimha.
 

 
Wszystkim pieskom życzymy szczęścia w nowym życiu.