in

Tak zachowały się ukraińskie psy. „Niepojęte i piękne zjawisko w tej całej straszności”

Nie od dziś wiadomo, że pies potrafi być wspaniałym przyjacielem człowieka. Kiedy jednak zostaje porzucony na pastwę losu, musi robić wszystko, by przetrwać.

Psy w Ukrainie zrobiły coś, co w momencie przykuło uwagę internautów. Niektórzy mają łzy w oczach, oglądając opublikowane nagranie.

„Kolejne niepojęte i piękne zjawisko w tej całej straszności” – czytamy w komentarzach.

Psy na ukraińskich ulicach

Trwa kolejny dzień wojny w Ukrainie. Cierpią nie tylko ludzie, ale także zwierzęta, które zupełnie nie wiedzą, co się dzieje. Większość z nich błąka się po ulicach w poszukiwaniu jedzenia.

Dzięki pomocy wolontariuszy bezdomne czworonogi mogą przeżyć. W Kramatorsku powstał specjalny punkt karmienia psów. Zwierzęta nie walczyły o jedzenie, tylko… grzecznie czekały w kolejce.

„Wczoraj w Kramatorsku powstał punkt karmienia dla bezdomnych psiaków, które też cierpią w czasie wojny. A dziś pieski grzecznie ustawiły się w kolejce i czekają na karmę. Mate Mook, wolontariusz, który zrobił to zdjęcie, napisał, że pierwszy raz w życiu coś takiego widzi. Ja w sumie też. Brawo pieski” – napisał Witold Szabłowski, który podzielił się niezwykłym zdjęciem z innymi internautami.

Trzeba przyznać, że to niespotykany widok. Te psy zachowują się zupełnie jak ludzie!

Pod postem pojawiła się lawina komentarzy:

„Bo psy obserwują, jak ludzie stoją w kolejce po jedzenie, psy wszystko rozumieją i świetnie nas kopiują” – czytamy.

„Ukraina to miejsce o niezwykłej energii. Kolejne niepojęte i piękne zjawisko w tej całej straszności” – pisze internauta.

„I jak ładnie zachowują dystans społeczny!” – zauważa ktoś inny.

„Większa kultura niż na kasach samoobsługowych w sklepie” – żartuje komentujący.

źródło: kobieta.wp.pl