in ,

Ksiądz aż zasłaniał oczy. Do kościoła wbiegły dwa psy i zrobiły niezłe show podczas mszy

W internecie pojawił się film z nietypowej sytuacji, która miała miejsce w kościele Santa Rita podczas kazania księdza Pierre Mauricio.

Podczas nabożeństwa do świątyni wtargnęły dwa bezpańskie psy, które zaczęły się bawić i zakochiwać na oczach zdumionych wiernych. Nagranie wywołało sporo emocji, a internauci nie kryli swojego rozbawienia z powodu tej niespodziewanej wizyty czworonogów.

Na początku ksiądz wydawał się nieco zdezorientowany, ale zachowywał spokój.

Jednak wkrótce psy zaczęły przejawiać coraz bardziej sprośne zachowanie, co spowodowało, że duchowny nie mógł już ukryć zażenowania. Mimo to, udało mu się zachować dobry humor i żartować z sytuacji.

„Nie są jeszcze ochrzczeni, to zakazane…” – żartuje ksiądz Pierre Mauricio. „Moje dzieci, nie możecie tego robić tutaj. Idźcie do lasu” – dodaje.

Na końcu kazania, ksiądz Mauricio poprosił psy, by opuściły kościół, ale nie pozostał obojętny na los zwierząt. Następnego dnia na swoim profilu w mediach społecznościowych opublikował zdjęcie, na którym pozuje z dwoma psami, z dopiskiem „zaadoptowałem”.

Te zaskakujące zwroty akcji sprawiły, że internauci byli jeszcze bardziej rozbawieni i podziwiali postawę duchownego.

To kolejny dowód na to, że losy zwierząt są ważne dla wielu ludzi, w tym dla księży i innych duchownych. Ksiądz Mauricio udowodnił, że można w prosty sposób pomóc bezpańskim psom, a jego postawa z pewnością zyskała mu wiele zwolenników.

Źródło:goniec.pl