in

Miała swoją ostatnią prośbę skierowaną do ludzi. W ciągu 2 minut ten pies złamał nam serce!

Psy są aniołami, które zostały zesłane na ziemie, by pokazać nam, że na tym pięknym świecie naprawdę istnieje coś takiego jak dobro. Pośród tych wszystkich wojen i nienawiści, nasi kochani, najlepsi przyjaciele zawsze byli i będą przy nas, by przytulić oraz kochać ilekroć mamy gorszy dzień.

Pies nie ocenia tego, ile mamy pieniędzy albo jakim samochodem jeździmy, bądź też jakie ubrania nosimy. Psy kochają bezwarunkowo. Jedyną smutną rzeczą jest to, że są jedynie niewielką częścią naszego życia, my natomiast jesteśmy całym ich światem. Kiedy wszyscy trafimy do nieba, będziemy od razu wiedzieć, że jesteśmy we właściwym miejscu, ponieważ spotkamy się z naszą rodziną i przyjaciółmi, ale to nasi psi towarzysze powitają nas, jako pierwsi.

Poniższy wiersz, pierwszy raz pojawił się w Chicago Tribune, a został napisały przez niesamowitą autorkę Beth Norman Harris, która, jako reakcję na stratę swojego cudownego zwierzaka, zdecydowała napisać o nim wiersz. Podczas gdy wszyscy czujemy ból i smutek po utracie ukochanego ulubieńca, Harris naprawdę wydaje się uchwycić swoją stratę w pięknym wierszu „Psia modlitwa”.

Poświęćcie chwilę na przeczytanie tego całego kawałka, bo naprawdę warto! Proszę również, podzielcie się swoją opinią z każdym, kto przechodził utratę futrzanego przyjaciela. Mam nadzieję, że to pomoże wam przejść przez ten ogromny ból.
„Traktuj mnie łaskawie, mój kochany przyjacielu. Nie ma na świecie większej wdzięczności za to, jakie życie mi dałeś niż moje kochające serce.”
psia-modlitwa1

„Nie lekceważ mnie i nie używaj wobec mnie przemocy. Mimo że mnie uderzysz, ja i tak będę lizać Twoją dłoń, ale proszę nie rób tego. Cierpliwością i zrozumieniem nauczysz mnie nowych rzeczy zdecydowanie szybciej.”
psia-modlitwa2
„Mów do mnie często, bo twój głos jest dla mnie najsłodszą muzyką na świecie. Widzisz na pewno, jak macham ogonem, gdy się do mnie odzywasz.”
psia-modlitwa3x

„Gdy jest zimno i mokro, weź mnie proszę do domu… Nie oczekuję ogromnych luksusów, chcę jedynie aby było mi ciepło. Jeśli jednak Ciebie nie będzie w domu, wolę iść przy Twoim boku przez największe mrozy niż leżeć na miękkiej poduszce. Tylko przy Tobie czuję się szczęśliwy.”
psia-modlitwa4
„Pamiętaj o tym, aby moja miska była zawsze wypełniona świeżą wodą. Nie powiem, kiedy jestem spragniony, więc proszę dbaj o mnie. Nie zapominaj także, aby mnie nakarmić, żebym miał siłę stać przy Twoim boku, być Twoją radością i strzec Cię, gdy zajdzie taka potrzeba.”
psia-modlitwa5
„A jeśli zachoruję to proszę Cię, abyś mnie nie porzucał… Zamiast tego przytul mnie mocno i pomóż przejść na drugą stronę. A ja odejdę ze świadomością, że ostatnie chwile mojego życia spędziłem w najbezpieczniejszym miejscu na Ziemi – w Twoich ramionach.”
psia-modlitwa6ax
Koniecznie podziel się tym pięknym wierszem z każdym, kto przeżywał lub przeżywa utratę futrzanego przyjaciela.

Źródło:littlethings