in ,

4-latka przymierzała nowe buty w sklepie. Dzień później wylądowała w szpitalu ze śmiertelną infekcją

Kto by pomyślał, że przymierzanie nowych butów może być tak niebezpieczne? Jodie Thomas z Południowej Walii w Wielkiej Brytanii niedawno poszła na zakupy ze swoją 4-letnią córką Sienną po nowe buty, ale ta wycieczka szybko zamieniła się w prawdziwy koszmar.

Pogoda była wspaniała, więc Sienna chodziła sobie boso w sandałach. Przymierzyła w sklepie kilka różnych par butów i zarówno ona, jak i Jodie nie miały pojęcia, że coś nie gra.

Sienna po przymierzaniu butów została zainfekowana ciężkimi bakteriami.
Dzień po tym, jak poszli na zakupy, czteroletnia dziewczynka była w skrajnym i ciągłym bólu. Nie mogła przestać płakać, dlatego też mama natychmiast zabrała ją do szpitala.

Lekarz szybko zdał sobie sprawę, że stopa Sienny została zainfekowana, a infekcja zaczęła rozprzestrzeniać się już na całe jej ciało.

„Następnego dnia, infekcja rozprzestrzeniła się na całą nogę, a jej temperatura szalała. Odwiozłam ją prosto do szpitala, trzęsła się i drżała – to było przerażające widzieć moją córeczkę w takim stanie. Lekarze mówili, że to posocznica i twierdzili, że najprawdopodobniej będą musieli operować. Jednak zdołali wyssać całą ropę z nogi i powiedzieli, że kroplówka antybiotykowa spełni swoje zadanie”. – matka powiedziała dla portalu The Sun.

Diagnoza była jasna: śmiertelna sepsa.
Występuje, gdy bakterie stykają się z otwartą raną. Nawet małe cięcie lub otarcie na stopach Sieny wystarczyło, aby bakterie zaatakowały i nieustannie się rozprzestrzeniały. Dziewczynka była zmuszona spędzić pięć dni w szpitalu, a zakażenie zagrażało jej życiu w pewnym momencie.

„Byłam naprawdę zszokowana, kiedy lekarze powiedzieli, że to z powodu przymierzania nowych butów” – wspomina Jodie.
„Martwiłam się, musieli wysysać całą truciznę z nogi. Zwykle miała skarpetki, ale to czas letni, więc nosiła sandały boso. Buty, które jej się podobały, były próbowane przez inne małe dziewczynki i tak właśnie Sienna złapała infekcję. ”

Na szczęście lekarze byli w stanie utrzymać infekcję pod kontrolą, choć z pewnością nie było to łatwe. Sienna nadal potrzebowała uważnego monitorowania i obserwacji, ale pozwolono jej opuścić szpitala.
„Dla wszystkich rodziców: prosimy o założenie skarpetek dzieciom podczas przymierzania nowych butów” – ostrzega mama.

Lekarze wzywają ludzi do większej świadomości na temat sepsy, ponieważ wczesne wykrycie jest absolutnie kluczowe.
Ten przerażający przypadek pokazuje nam, że sepsa uderza bezkrytycznie i może dotknąć każdego w dowolnym momencie. Za każdym razem, gdy pojawiają się oznaki zakażenia, kluczowe jest, aby członkowie społeczeństwa pilnie szukali pomocy medycznej i pytali:„ Czy to może być sepsa?”. Lepsza świadomość może uratować tysiące istnień każdego roku, dlatego udostępnijcie ten post jak największej liczbie osób.

Źródło: Facebook/Jodie Thomas, The Sun, parentingisnteasy.co