in

Patrzył bezradnie, gdy wilk podszedł do jego psa. To co stało się później jest nie do pomyślenia!

W 2003 roku fotograf przyrody Nick Jans pochodzący z Juneau (Alaska), wyszedł na codzienny spacer ze swoim labradorem. Kiedy przechodził obok zamarzniętego jeziora natknął się na coś co niemal zatrzymało bicie jego serca.

Ogromny, czarny wilk zbliżył się do jego psa i patrzył mu prosto w oczy. Nick sfotografował już wiele dzikich wilków z bezpiecznej odległości, ale tym razem obawiał się starcia tych dwóch zupełnie odmiennych zwierzaków, bardzo martwił się o swojego ukochanego pupila.
przyjazny-wilk1x
Jednak ku jego zaskoczeniu, oboje zaczęli się ze sobą bawić! Nick szybko zrobił piękną fotografię. Po krótkiej chwili, wilk zniknął z powrotem do lasu. To było coś naprawdę specjalnego, ten potężny drapieżnik nie wykazywał ani grama agresji czy groźnego zachowania.

Nick od tamtej pory poświęcał cały swój wolny czas, by dokumentować zachowanie samotnego wilka, gdy ten raz po raz ryzykował wkraczając na terytorium ludzi. Postanowił nazwać to zwierzę pełne wdzięku – „Romeo”.
przyjazny-wilk3x

Sąsiedzi byli nastawieni sceptycznie i obawiali się, że wilk mógłby kiedyś zaatakować dziecko lub domowego zwierzaka.
przyjazny-wilk2x
Ale im częściej się z nim widywali, tym bardziej się przekonywali, że Romeo ma tylko i wyłącznie dobre intencje. Jako, że nie był członkiem paczki, był samotnikiem i wydawał się niezwykle towarzyskim zwierzakiem, on po prostu chciał w końcu mieć jakieś towarzystwo.
przyjazny-wilk4x
Mieszkańcy Juneau zaczęli coraz częściej spotykać się z wilkiem, często odwiedzając Romeo w swoim ulubionym miejscu – Parku Mendenhall Glacier. Wielu z nich przychodziło razem ze swoimi psami i poznawało nowego „gościa” w mieście. Ani razu nie pojawił się konflikt między nimi a wilkiem, wszyscy razem dobrze się bawili.
przyjazny-wilk5x
Romeo nauczył się kilku sztuczek podczas jego interakcji z ludźmi, właściciele psów nauczyli go nawet aportować!
przyjazny-wilk6x
Przez sześć lat, sympatyczny wilk trzymał się blisko miasta i kontynuował przyjazne interakcje z ludźmi i ich psami. Gdy nadszedł kres jego życia, mieszkańcy umieścili tablicę upamiętniająca jego cześć.
przyjazny-wilk8x
Nikt nie zapomni tego pięknego, mądrego i przyjaznego wilka, który pojawił się znikąd i rozświetlił życie temu miastu. Proszę podziel się tą niesamowitą historią ze swoimi bliskimi.

Źródło:hefty.co