in ,

Lekarz nagrał jak wygląda jego przygotowanie do pracy. To nie takie proste, jak może się wydawać

Pracownicy służby zdrowia leczący pacjentów z zakażeniem koronawirusem są zobowiązani do noszenia munduru ochronnego, aby uniknąć zakażenia.

Chiński lekarz postanowił podzielić się z internautami nagraniem, na którym pokazuje, jak przygotowuje się do następnej zmiany.

Aby zabrać się do pracy, lekarz musi założyć 11 przedmiotów ochronnych, w tym dwie warstwy rękawiczek i kombinezon, który całkowicie zakrywa ciało od stóp do głów.

Lekarz musi przykleić sobie na twarzy specjalne łaty, aby noszenie maski nie powodowało żadnych niedogodności ani nie ocierało skóry. Następnie nakłada specjalny żel, który pozwala ciasno dopasować sprzęt ochronny do twarzy.

Lekarz zakrywa głowę czepkiem do włosów, na który nałożył również czepek chirurgiczny.

Na samym końcu przykleja najbardziej wrażliwe miejsca skafandra taśmą klejącą i nakłada kolejną dodatkową maskę.

„Teraz możesz zobaczyć, ile poziomów ochrony lekarz stosuje każdego dnia, aby nie zarazić się COVID-19”, napisał lekarz pod filmem.

Każdy kraj ma własne standardy ochrony osobistej pracowników służby zdrowia. Ale w okresie pandemii koronawirusa WHO wydała specjalny przewodnik, którego muszą przestrzegać pracownicy służby zdrowia na całym świecie. WHO uważa, że ​​lekarze mający bezpośredni kontakt z zakażonym Covid-19 powinni przynajmniej nosić kombinezon, rękawiczki, maskę medyczną i okulary ochronne.