in

Rosjanie już się szykują, nagranie spod Moskwy. Wszystko stanie się 9 maja

Ministerstwo Obrony Rosji opublikowało nagrania z przygotowań do parady, która ma się odbyć 9 maja w Moskwie. Jest to parada zwycięstwa, podczas której można spodziewać się symboli związanych z „operacją specjalną” w Ukrainie.

Na wideo możemy zobaczyć, jak osiem samolotów MiG-29 ustawia się w literę „Z”. Warto podkreślić, że wcześniej Rosjanie planowali tę paradę w Kijowie, jednak dzięki waleczności ukraińskich żołnierzy nie będzie to możliwe.

Parada w Moskwie

Podczas parady zawsze świętowano „zwycięstwo wojsk radzieckich nad nazizmem”, ale w tym wypadku będzie trochę inaczej. Rosja planuje wykorzystać ją do szerzenia propagandy i do wsparcia „operacji specjalnej” Putina.

„Łącznie w przygotowaniach do parady na Placu Czerwonym brało udział 11 000 żołnierzy, 131 jednostek nowoczesnej broni i sprzętu wojskowego, 77 samolotów i śmigłowców” — poinformowała propagandowa Ria-Nowosti.

Przygotowania miały odbyć się we wsi Alabino pod Moskwą. Wzięły w nich udział pojazdy terenowe, czołgi T-14 Armata, bojowe wozy piechoty BMP-2, BMP-3, Kurganets-25, systemy artyleryjskie „Iskander”, a także 62 samoloty.

„Dla Rosjan wymyślono nową bajkę: 9 maja chcą odbyć paradę zwycięstwa w Ukrainie. Problem w tym, że żołnierze Putina, którzy obecnie walczą na naszej ziemi, śmieją się z takich planów” – możemy przeczytać na Twitterze.

Obejrzyj nagranie z przygotowań poniżej.

Źródło: o2.pl