in ,

Mało kto wie o tym przycisku w piekarniku. Jest bardziej przydatny niż myślisz

Nie ma wątpliwości co do tego, że niektóre z obowiązków domowych mogą nas wyprowadzić z równowagi. Numerem jeden jest czyszczenie piekarnika. To zadanie zawsze zdaje się nie mieć końca. Czy można znaleźć jakiś magiczny sposób, który by nam to ułatwił? Jak się okazuje, tak! O tym warto wiedzieć.

Czyszczenie piekarnika nie musi być koszmarem! Wystarczy, że zastosujemy ten jeden genialny trik.

O tym przycisku wie zaledwie garstka osób

Zasadniczo powinniśmy czyścić piekarnik po każdym użyciu. W praktyce wiadomo, że nie zawsze jest to możliwe, a czynność tę odkładamy nieraz tygodniami. Jest to prawdziwa katorga dla większości osób. Jak ułatwić sobie to zadanie? Z pomocą przychodzi przycisk przy piekarniku!

Najbardziej problematyczna jest bez wątpienia szyba piekarnika, która paruje i pojawia się na niej mnóstwo wycieków. Czy wiedziałeś, że można ją… wyjąć? Wystarczy nacisnąć guzik!

W ostatnim czasie na TikToku opublikowano nagranie, za które z pewnością dziękują tysiące osób. Dzięki niemu możemy dowiedzieć się, jak w banalny sposób wyjąć szybę z piekarnika i jak ją wyczyścić tak, aby się nie zmęczyć.

@alexxtcv

Daj znać czy wiedziałeś/łaś o tym 😁😄😁##dlaciebie ##dc ##lifehacks ##cleaning ##clean ##foryou ##cleantok ##trend ##рекомендации ##рек ##muzyczneprzyciąganie

♬ Astronaut In The Ocean – Masked Wolf

Wystarczy, że klikniemy dwa zaczepy przy podstawie drzwiczek i usuniemy zasłonę z góry. Dzięki temu będziemy mogli dostać się do kłopotliwej części szyby i na spokojnie ją umyć.

No właśnie – i tu pojawia się pytanie: czym umyć? Warto skorzystać… z pasty do zębów! Wspaniale wyczyści płytę indukcyjną. Musimy tylko ją wycisnąć na środek piekarnika i zostawić na parę minut. Potem moczymy i szorujemy szczoteczką do zębów. To wszystko! Aż ciężko w to uwierzyć, prawda?

Poza tym pomocna może być także folia aluminiowa. Można z niej zrobić czyścik, który okaże się być niezastąpiony. Z folii aluminiowej robimy kulę i polewamy mleczkiem do czyszczenia czy też pastą wykonaną z sody oczyszczonej i wody. Szorujemy piekarnik i spłukujemy wodą.

Sprawa jest jeszcze prostsza, gdy posiadamy termoobieg. Wystarczy, że do żaroodpornego naczynia wlejemy wodę z octem (do połowy naczynia) i nastawimy piekarnik na 180 stopni. Wtedy dojdzie do tego, że tłuszcz rozmięknie i bez problemu go zetrzemy.

Podziel się tymi genialnymi sposobami z innymi!

Źródło: polki.pl