in

Przez to włosy rosną znacznie wolniej. Ten błąd popełnia wiele kobiet

W pogoni za idealnymi włosami często próbujemy wszystkiego, jednak, mimo wysiłków, nasze pasma nie prezentują się tak, jakbyśmy tego oczekiwali. Klucz do rozwiązania tego problemu może tkwić nie na półkach z kosmetykami, a w głębszej analizie naszego zdrowia i życiowych nawyków. Olga Poniatowska, trycholożka z dużym doświadczeniem, dzieli się z nami swoją wiedzą w serii postów w mediach społecznościowych, gdzie tłumaczy tajemnice wzrostu włosów.

Zdrowie wewnętrzne a zewnętrzna uroda

Nie zawsze przyczyna problemów z włosami jest oczywista. W swych medialnych wpisach Olga Poniatowska podkreśla, że zdrowie wewnętrzne ma bezpośredni wpływ na wygląd naszej fryzury. Zaburzenia hormonalne, choroby metaboliczne – ekspertka tłumaczy, jak takie dolegliwości wpływają na tempo wzrostu naszych włosów, ograniczając dostęp składników odżywczych do mieszka włosowego.

„Przy Insuliooporności i cukrzycy zaburzona jest praca m.in. serca i naczyń krwionośnych, stąd obniżone jest mikrokrążenie i odżywienie mieszków włosowych” – podkreśla ekspertka.

Ważna rola mikroelementów w diecie

W swojej praktyce trycholożka zwraca uwagę na niedobory pokarmowe, które często pomijamy, a które są kluczowe dla kondycji włosów. Jeśli nasz organizm cierpi na braki żelaza czy witamin, nasze włosy również odczują ten niedostatek, co Poniatowska ilustruje, przedstawiając konsekwencje takich niedoborów dla włosów.

Pielęgnacja, którą lekceważymy

Dalej, Olga Poniatowska rzuca światło na błędy w codziennej pielęgnacji, które niepostrzeżenie wpływają na zdrowie włosów. Zbyt rzadkie mycie głowy może być przyczyną problemów, których źródło tkwi w zatkanym mieszkach i zakłóconym ekosystemie skóry głowy – podkreśla trycholożka.

Małe zmiany, wielkie rezultaty

Olga Poniatowska radzi, abyśmy nie ignorowali sygnałów wysyłanych przez nasze włosy i ciało. Właściwa dieta, regularne badania i dostosowana pielęgnacja mogą zdziałać cuda dla naszych włosów. Proponowane przez nią drobne modyfikacje w rutynie mogą być kluczem do odblokowania potencjału naszych włosów do zdrowego i szybkiego wzrostu.