in

Wyśmiewali jej dziecko i nazywali „Pinokiem”. W wieku 3 lat przeszedł operację i teraz zachwyca wyjątkowym uśmiechem.

Świat byłby o wiele piękniejszy, gdyby tak ludzie nauczyli się akceptować i dostrzegać piękno innych, zamiast wytykać palcami i śmiać się z tych, którzy wyglądają inaczej niż wszyscy. Mamy nadzieję, że ta historia kogoś zainspiruje i sprawi, że krok po kroku ludzie postarają się uczynić świat lepszym miejscem.

Amy Paul dostała złe wieści podczas swojej drugiej ciąży. Podczas rutynowego badania ultrasonograficznego lekarz Amy zauważył coś niepokojącego na twarzy jej dziecka. Synek Amy miał cienką tkankę rosnącą w niekontrolowany sposób wokół nosa.

Amy już wtedy wiedziała, że jej synek nie będzie wyglądał jak inne dzieci, ale gdy tylko zobaczyła synka na oczy, była zaskoczona.
„Kiedy dali mi synka i po raz pierwszy go trzymałam, zalały mnie emocje. Ledwo mogłam mówić” – powiedziała matka.

Przepuklina mózgowa

Chłopiec urodził się z przepukliną mózgową. Jest to bardzo rzadkie zjawisko, częstość występowania w Polsce to ok. 0,14 na 1000 urodzeń.

Mimo jego niezwykłego wyglądu Amy zrobiła to, co zrobiłaby każda matka – kochała swojego syna bezwarunkowo. Nie miało dla niej znaczenia, co powiedzą ludzie, przyjaciele lub rodzina, ani jakie trudności będzie musiała przezwyciężyć: Amy była zdecydowana postawić swojego syna ponad wszystko. Ale to nie była łatwa podróż dla Amy.

Ludzie nie raz złamali serce kobiety bezczelnymi komentarzami. Drwiąco patrzyli się na jej synka i nazywali go brzydalem oraz „Pinokiem”.

Większość ludzi rozumie, że jest jak każde inne dziecko, tylko z dużym nosem. Jego starsza siostra Annabelle była nawet trochę zazdrosna o niego.
„On i Annabelle są najlepszymi przyjaciółmi – bawią się razem. Annabelle jest zazdrosna o całą uwagę, jaką kierujemy na syna” – wyjaśniła Amy.

Operacja

Z początku Amy wahała się i nie była pewna, czy chce, żeby jej syn przeszedł operację, ale lekarze wyjaśnili jej, że jest on w niebezpieczeństwie i że jego nos może zostać uszkodzony.

Operacje zakończyły się powodzeniem dzięki utalentowanym chirurgom. W wieku 3 lat Ollie w końcu zaczął się w pełni uśmiechać, jest przeuroczy. Amy ma również wiadomość dla wszystkich, którzy komentowali wygląd jej syna:
„Nie chcę, aby inne dzieci otrzymywały takie komentarze jak Ollie, i uważam, że najlepszym sposobem na walkę z tym jest edukowanie ludzi. Wolę, żeby ludzie pytali, dlaczego Ollie tak wygląda, niż po prostu słyszeć, że jest brzydki czy widzieć te drwiące spojrzenia.”

Brawo dla tej rodziny za siłę i wytrwałość, pomimo tych wszystkich reakcji i zniewag, z którymi zmagała się przez lata.