fot. freepik
in

Ksiądz zdradził sekret udanego małżeństwa. Narzeczeni powinni sobie zadać to jedno pytanie

Ksiądz Sławomir Kostrzewa postanowił powiedzieć na antenie Radia Maryja, jaki jego zdaniem jest przepis na udane małżeństwo. Duchowny uważa, że para, zanim stanie przed ołtarzem, powinna zadać sobie jedno kluczowe pytanie. Według niego powinno się poruszać temat… dążenia do śmierci. Dzięki temu „byłoby o wiele więcej wspaniałych, świętych małżeństw”.

Przepis na udane małżeństwo

„Wielką biedą małżeństw, ale również wielu rodzin jest skoncentrowanie na wymiarze materialnym, finansowym, związanym z przygotowaniem na śmierć” — wyjaśniał ksiądz, zaznaczając, że „to o wiele za mało, ponieważ jest to zadanie, do którego trzeba dojrzewać całe życie”.

Ksiądz zdradził prosty sekret, który jego zdaniem sprawdziłby się u każdego.

„Zawierając związek małżeński, dobrze by było, żeby narzeczeni zadali sobie pytanie – czy ten chłopak, ta dziewczyna będzie w stanie doprowadzić mnie do tego punktu, jakim jest moja śmierć, czy będzie mi przeszkodą? Czy ona będzie myślała o wieczności w ogóle w perspektywie wiary, czy też będzie skoncentrowana na sobie, na sprawach materialnych?” – zaznaczył, przyznając, że „gdyby te punkty brać pod uwagę, to wiele małżeństw by nigdy nie zaistniało, szczególnie tych, które się właśnie rozpadły, bo były zbudowane bez pana Boga”.

Kostrzewa nie ma wątpliwości co do tego, że ważne jest, aby ludzie „dobierali się właśnie w taki sposób, żeby szukać osoby, która będzie pomocą w przygotowywaniu się do momentu śmierci”, a wtedy zauważalibyśmy „o wiele więcej wspaniałych, świętych małżeństw”.

„Małżeństwo z ducha Jezusa Chrystusa, czyli w pełni świadome tego, co to znaczy być katolickim małżeństwem – małżeństwem zbudowanym z Jezusem Chrystusem. Zadaniem małżonków jest stawanie się dla siebie wzajemnym wsparciem w drodze do nieba” — tłumaczył.

Co o tym sądzisz? Daj znać w komentarzu!

Źródło: kobieta.onet.pl