fot. tiktok @roberteddisonofficial
in

90-latek zdradził swój przepis na młodość. „Założę się, że jestem bardziej elastyczny niż ty”

Każdy z nas chce pozostać młodym i atrakcyjnym, dlatego tak dużo uwagi poświęcamy pielęgnacji ciała, skóry i zdrowia. Chociaż nie ma sposobu na zatrzymanie czasu, to istnieją pewne sposoby, które pomogą nam zachować młody wygląd na dłużej.

Doskonale zna je Robert Eddison, który niedawno skończył 90 lat. Zdradził on tajemnicę swojego młodzieńczego wyglądu. Ten brytyjski pisarz i współwłaściciel firmy Eddison Worldplay, mieszkający w Londynie, często słyszy od ludzi, że wygląda na 70 lat.

Eddison jest bardzo aktywny na mediach społecznościowych, a jego konto na TikToku pod nazwą „roberteddisonofficial” ma ponad 350 tys. obserwujących. W jego filmach trudno uwierzyć, że ma 90 lat – Eddison wygląda i czuje się o co najmniej 20 lat młodszy.

Mężczyzna postanowił ujawnić, co pomaga mu zachować młodość. Okazało się, że klucz do jego wyglądu i sprawności fizycznej tkwi w trzech prostych czynnikach: ćwiczeniach rozciągających, jodze oraz odpowiedniej pielęgnacji skóry.

Przepis na młodość

Robert rozpoczyna każdy dzień od krótkiej sesji rozciągającej, którą stosuje od 30. roku życia, kiedy zaczął odczuwać ból pleców.

„Moje plecy były w takim stanie, że zaczęły się przekrzywiać w prawo. Osteopata zalecił mi kilka minut rozciągania przed wstaniem z łóżka, co przyniosło niesamowite rezultaty” – wspomina mężczyzna.

Eddison ćwiczy również równowagę i regularnie włącza do swojej rutyny 30-minutową jogę lub pływanie. W jednym z filmów na TikToku pokazał swoją elastyczność, pisząc:

„Mam 90 lat i założę się, że jestem bardziej elastyczny niż ty”.

@roberteddisonofficial How flexible is your back? #backproblems #exercisedaily #fyp #roberteddison ♬ original sound – Eddison Wordplay

Mężczyzna zdaje sobie sprawę z ważności pielęgnacji skóry i codziennie stosuje krem przeciwsłoneczny oraz preparaty przeciwzmarszczkowe. Dodatkowo delikatnie masuje skórę, aby pobudzić krążenie i zapobiec powstawaniu kolejnych zmarszczek.

Eddison zrezygnował również z używek, takich jak papierosy i alkohol.

@roberteddisonofficial #lookyoung #streetinterview #fyp #roberteddison ♬ original sound – Eddison Wordplay

Podziel się tą niezwykłą historią z innymi!