in

Gdy zobaczył jak trzech nastolatków podchodzi do chłopca, od razu wiedział, że musi zareagować.

Znęcanie się i przemoc wobec słabszych to problem istniejący od pokoleń.

Nie pozbędziemy się go nigdy jeśli nie będziemy swoją postawą dawać wyraźnie do zrozumienia każdemu kto ją stosuje, że to nie jest zachowanie akceptowalne społecznie. Trzeba zawsze reagować na takie sytuacje. Patrzenie i brak reakcji będzie przyzwoleniem na takie traktowanie słabszych. A ofiarą może być każdy, bo przecież zawsze znajdzie się ktoś silniejszy, lub w większej grupie.

Ten film to eksperyment społeczny mający na celu pokazać jak zachowują się postronne osoby wobec takich sytuacji.

Jak się okazuje nie jest z nami tak źle. Ludzie starali się reagować na zachowanie starszych chłopców, którzy zaczepiali i dręczyli młodsze dziecko. Kobieta tłumaczyła chłopcom, że to niewłaściwe zachowanie i ona nie chciałaby, żeby jej syn miał takich kolegów. Inna kazała im go zostawić. Mężczyzna odwołał się do ich rodziców i zapytał, czy byliby z nich dumni gdyby wiedzieli jak się zachowują.
 
Dobrze wiedzieć, że dorośli nie pozostają obojętni i wtrącają się tam, gdzie widzą dręczenie, zaczepki i przemoc. Oby taka postawa była normą i każde dziecko wiedziało, że może liczyć na pomoc dorosłych w sytuacji, gdy będzie czuło się zagrożone.