in

Kobieta urodziła, będąc w połowie ciąży. Lekarze jasno stwierdzili: dziecko nie ma szans na przeżycie.

Normalnym jest, że kobieta w 20. tygodniu ciąży jest dopiero w połowie noszenia swojej przyszłej pociechy w brzuchu.

Powolne przygotowania do porodu oczywiście można zacząć, jednak do końca ciąży zostaje jeszcze parę miesięcy.

U Courtney Stensrud sprawa jednak miała się nieco inaczej. Kiedy była w 20. tygodniu ciąży – urodziła swoje maleńkie dziecko!

Córeczka Courtney nie czekała długo – 21 tygodni i 4 dni ciąży – tyle zajęło jej przyjście na świat. Niestety jej waga wynosiła zaledwie 400 gramów.

Powodem, dla którego kobieta przedwcześnie urodziła, była bakteria, przez którą doszło do zapalenia błon płodowych i łożyska.

Narodziny dla małej córeczki i matki były zatem bardzo ciężkie, jednak obie zdołały pokonać przeciwności. Mało tego – dziewczynka była w pełni zdrowa!

Powstał pewien raport, uwzględniający takie przypadki jak u Courtney. Wynikało z niego, że bardzo często w USA lekarze nie starają się nawet utrzymać przy życiu dzieci, które zostały urodzone przed ukończeniem 24. tygodnia ciąży.

,,Mamy do czynienia z najwcześniej urodzonym dzieckiem. Takiego przypadku medycyna nigdy wcześniej nie odnotowała.” – można przeczytać w raporcie.
 
Kobieta powiedziała dla CNN:

,,Wiedziałam, że to mało prawdopodobne, że moje dziecko przeżyje. Nigdy wcześniej nie miało miejsca coś takiego. To jest cud. Dlatego w cuda wierzę.”

 

 
Courtney pomimo wiedzy na temat szans przeżycia dziewczynki, walczyła o nią, jak tylko mogła.
 
Jeden z lekarzy, Kaashif Ahmad, spotkał się z mamą po paru miesiącach od czasu urodzenia córeczki. Namawiał kobietę, aby przestała sztucznie podtrzymywać życie dziecka. Był przekonany, że będzie borykać się z poważnym niedorozwojem płuc i słabymi naczyniami krwionośnymi w mózgu. ,,Nawet, jeśli dziewczynka przeżyje, to będzie mieć problemy ze zdrowiem.” – stwierdził.
 
Matka jednak wiedziała, że nie może się go posłuchać. Przez cały czas miała nadzieję, że jej dziecko poradzi sobie z tym, że przedwcześnie je urodziła.
 
Decyzja podjęta przez Courtney była jak najbardziej słuszna. Dzisiaj je córeczka jest zdrowa i szczęśliwa. Może spełniać swoje marzenia i cieszyć się z życia! To wspaniałe widzieć ją w tak dobrym stanie, mimo iż przez lekarzy została pozbawiona szans na normalne życie.
 

 
Ta historia niesie za sobą ważną wiadomość: trzeba wierzyć w cuda! Nawet, jeśli nikt wokół nas w nie nie wierzy. Koniecznie podziel się tą wzruszającą historią!