fot. freepik.com
in ,

2 tabletki do zmywarki włożyła do bębna pralki. Żałuję, że wcześniej o tym nie wiedziałam

Zadaniem pralki jest przywrócić świeżość naszym ubraniom i być w gotowości do kolejnego prania. Raczej nie myślimy, że ona sama także wymaga od nas pewnych czynności, które przedłużą jej żywotność i sprawność. Jeśli będziesz przestrzegać tych zasad, twoja pralka będzie w znakomitej kondycji i pełnej gotowości.

Jak przedłużyć żywotność pralki?

1. Bęben

Nawet jeśli sądzisz, że środek pralki jest czysty tak naprawdę może być zupełnie inaczej. W zakamarkach kryją się nieczystości. Dlatego warto włączyć pustą pralkę na 60 stopni, a do bębna wrzucić tabletki do zmywarki. Wystarczą dwie tabletki. Odświeżą wnętrze i pozbędą się brudu i zarazków.

2. Stęchły zapach
Z wnętrza pralki może wydobywać się nieprzyjemny zapach. Najczęściej pojawia się, gdy wilgotne pranie zostanie w niej na kilka godzin. Nawet jeśli nie możesz wyjąć od razu prania, drzwi pralki powinny pozostać otwarte. Gdy pralki nie używasz także zostaw uchylone drzwi. Wilgoć zamknięta we wnętrzu jest sprawcą nieprzyjemnych zapachów.

3. Filtr

Jak często czyścisz filtr? Z doświadczenia punktów serwisowych wynika, że stanowczo za rzadko. Wychwytuje drobne przedmioty, które zawieruszyły się w kieszeniach, monety chusteczki, karteczki i inne drobiazgi. W filtrze nieczyszczonym długi czas może pojawić się pleśń i stać się siedliskiem zarazków. Pamiętaj aby czyścić go regularnie!
4. Uszczelka

Uszczelka także staje się skupiskiem brudów i zawieruszonych rzeczy. W jej zakamarkach mogą rozwijać się bakterie i grzyby. Pamiętaj aby poświęcić regularnie chwile na oczyszczenie uszczelki.

5. Szuflada na proszek.

Wszyscy wiemy, że to miejsce, które łatwo gromadzi zabrudzenia i osady. Należy regularnie czyścić szufladę, by nie dostawały się one do ubrań podczas prania. Najlepiej robić to starą szczoteczką do zębów. Łatwiej dotrzesz do wszystkich zakamarków.