in

Rząd podjął już decyzję, nie ma odwrotu. To obostrzenie zostaje przedłużone.

W dniu dzisiejszym Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 16 tys. 173 nowych zakażeń koronawirusem. Najwięcej z województw: mazowieckiego (2 tys. 812), małopolskiego (2 tys. 174), śląskiego (1 tys. 898). Zmarło 684 zakażonych.

Sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju nadal jest bardzo zła. Czy możemy spodziewać się kolejnych obostrzeń? Rząd podjął kolejny ważny krok.

Właśnie podjęto decyzję

Rząd postanowił przedłużyć obostrzenie dotyczące zakazu lądowania w Polsce samolotów pasażerskich z 7 państw Afryki Południowej do 24 stycznia. Decyzja ta jest spowodowana zatrważającą liczbą zakażeń i zgonów, a także wariantem Omikron z państw regionu Afryki Południowej.

Zakaz obowiązuje dla: Eswatini, Lesotho, Botswany, Mozambiku, Namibii, RPA oraz Zimbabwe. Rozporządzenie nie dotyczy m.in. samolotów wykonujących loty międzynarodowe na zlecenie premiera, za zgodą prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego, na potrzeby Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz wyczarterowanych przed dniem wejścia w życie rozporządzenia.

Do zakazu nie muszą stosować się także statki powietrzne startujące z lotnisk na terytorium państw, które notyfikowały Rzeczpospolitej Polskiej wprowadzenie rozwiązań gwarantujących, że na pokładzie samolotu znajdą się tylko ci, których wynik testu na COVID-19 był negatywny.

Nie zapomnij podzielić się tą ważną informacją ze swoimi znajomymi!

Źródło: PAP