in

Polacy mają czas tylko do północy. Ostatni dzwonek, lepiej zrobić to już teraz

31 października to data, której nie można ignorować. Właśnie wtedy wygaśnie ważność wielu profili zaufanych, które automatycznie zostały przedłużone podczas pandemii COVID-19.

Jak sprawdzić status twojego profilu?

Jeśli nie jesteś pewny statusu swojego profilu zaufanego, zaloguj się. Jeśli widzisz informację o przedłużeniu profilu związanego z pandemią, konieczne jest podjęcie działań.

Przedłużanie ważności profilu

Choć bywa, że technologiczne zmiany wywołują obawy, odnowienie profilu jest procesem zrozumiałym nawet dla mniej zaawansowanych użytkowników. Ministerstwo Cyfryzacji ułatwiło to, tworząc jasny przewodnik dostępny na stronie pz.gov.pl.

Rozpoczęcie:
Odwiedź pz.gov.pl i zaloguj się na swoje konto.

Dostęp do Profilu:
W górnym prawym rogu znajdziesz menu. Po jego rozwinięciu wybierz „Profil zaufany”.

Aktualizacja Danych:
Następnie, w zakładce „Szczegóły profilu”, masz możliwość przedłużenia ważności profilu lub aktualizacji danych.

Weryfikacja:
Wprowadź swoje aktualne dane kontaktowe. Następnie, po ich potwierdzeniu, otrzymasz kody w SMS-ie i na e-mail. Jeśli wprowadzisz je prawidłowo, twoja ważność profilu zostanie przedłużona o kolejne trzy lata.

Nie zapomnij również zanotować swojej nazwy użytkownika w zakładce „Szczegóły profilu” – będzie ona niezbędna przy twoim następnym logowaniu.

W dobie cyfryzacji i przenoszenia wielu spraw urzędowych do sieci, posiadanie ważnego profilu zaufanego jest niezbędne. Nie tylko upraszcza to wiele formalności, ale także pozwala na szybkie załatwienie wielu spraw bez wychodzenia z domu.

Termin 31 października jest ważnym przypomnieniem dla nas wszystkich, aby dbać o aktualność naszych cyfrowych tożsamości. Przedłużanie ważności profilu to prosty krok, który może zaoszczędzić wiele problemów w przyszłości. Zachęcamy do odnowienia swojego profilu zaufanego jak najszybciej!