fot. Youtube/CBS News
in

Zjadła ulubiony posiłek i po 21 dniach zmarła. Teraz jej rodzina chce ostrzec innych przed tą potrawą

Wakacje większości ludzi kojarzą się bardzo pozytywnie. Zwykle są czasem odpoczynku i niezapomnianych chwil spędzonych z rodziną bądź przyjaciółmi. Nawet podczas wakacji należy jednak bardzo uważać na to, co się robi.

W szczególności chodzi tutaj o spożywane posiłki. Było już bardzo wiele sytuacji, w których przez egzotyczny posiłek ludzie tracili zdrowie. Pomimo tego, ludzie zdają się nie brać zagrożenia na poważnie i nic nie robią sobie z ostrzeżeń.

O niebezpieczeństwie wynikającym ze spożywania surowych potraw w bardzo smutny sposób przekonała się 55 – letnia Jeanette LeBlanc. Wypoczywając u wybrzeży oceanu, kobieta postanowiła zjeść surowe ostrygi. Natychmiast po posiłku bardzo źle się poczuła. Początkowo nie zwróciła na to większej uwagi. Była pewna, że doznała jakiejś reakcji alergicznej.

Kiedy przez kolejne kilka dni jej stan się pogarszał, postanowiła udać się do lekarza. Po badaniach, okazało się, że organizm kobiety został opanowany przez przecinkowce. Jest to bardzo niebezpieczny dla człowieka szczep bakterii, którym można się zarazić między innym poprzez jedzenie surowego, bądź niedogotowanego jedzenia. Właśnie to przydarzyło się Jeanette. Walka kobiety z niebezpieczną bakterią trwała przez niecały miesiąc.

Niestety, zmarła 5 października 2017 roku. Odkrycie, którego dokonali lekarze jest przerażające. Okazało się, że bakterie dosłownie zjadały kobietę od środka. Obecnie, rodzina i przyjaciele zmarłej podejmują próby przestrzegania innych osób, przed nierozważnym spożywaniem surowych posiłków i skutkami zakażenia przecinkowcami. Ta niezwykle smutna historia powinna być swoistą przestrogą dla wszystkich, którzy nie przykładają większej uwagi do najważniejszej kwestii, jaką jest własne zdrowie i bezpieczeństwo.