in

Już jutro od 16:00 wielki paraliż – lepiej być przygotowanym na liczne utrudnienia

Przedstawiciele Ogólnopolskiego Strajku Kobiet zapowiedzieli, że już jutro, tj. w poniedziałek 8 marca odbędzie się kolejny ogromny protest w stolicy w ramach Dnia Kobiet. Mieszkańcy będą musieli liczyć się z dużymi utrudnieniami w ruchu.

W trakcie manifestacji planowane jest zbieranie podpisów pod projektem aborcyjnym. Strajk Kobiet nie zamierza odpuszczać.

Kolejny wielki protest Strajku Kobiet w stolicy

8 marca o godzinie 16.00 protestujący pojawią się na ulicach Warszawy, ale też w wielu innych miastach. Manifestacje odbywają się co roku i w tym również się odbędą pomimo pandemii koronawirusa.

„Żadnych więcej kompromisów! 8 marca, jak co roku widzimy się na Rondzie Praw Kobiet! (dawniej Dmowskiego). Zaczynamy od godziny 16.00” – przekazują organizatorzy na stronie wydarzenia na Facebooku.

Podczas strajku będą zbierane podpisy w sprawie projektu „Legalna aborcja”. Przedstawiciele Ogólnopolskiego Strajku Kobiet apelują o poparcie m.in. prawa do bezpiecznego przerywania ciąży do 12. tygodnia, a w wyjątkowych przypadkach również po 12. tygodniu.

Nowy projekt zakłada także powstanie dodatkowych regulacji dotyczących nadużywania tzw. klauzuli sumienia i reformy procedury sprzeciwu pacjeckiego, zniesienie kar dla lekarzy i osób, które pomagają dokonać aborcji za zgodą osoby będącej w ciąży, wprowadzenie dla podmiotów leczniczych jednolitej procedury postępowania z osobą, która chce wcześniej zakończyć ciążę i rozszerzenie programu badań prenatalnych na badanie białka PAPP-A.

Każdy obywatel Polski, który jest pełnoletni, może złożyć podpis pod tym projektem. Podpis musi być własnoręczny, dlatego organizatorzy zachęcają do tego, aby tłumnie wyjść na ulice.

Kolejny masowy protest z pewnością będzie związany z utrudnieniami, głównie w ruchu drogowym. Można spodziewać się m.in. opóźnień w rozkładach jazdy środków transportu publicznego.

Podziel się tą ważną informacją z innymi!

źródło: Warszawa w pigułce/Facebook