in

Nowy protest Rosjan podbija sieć. Czegoś takiego jeszcze tam nie było.

Atak Rosji na Ukrainę trwa już osiemnasty dzień. Obywatele Rosji buntują się przeciwko działaniom Putina. W ostatnim czasie na YouTube pojawił się protest, który w momencie przykuł uwagę każdego. Wziął w nim udział popularny zespół Shortparis i Chór Weteranów II Wojny Światowej i Służby Wojskowej im. Kozłowa.

Do sieci trafił wyjątkowy klip. Internauci są zachwyceni. Dobrze jest widzieć, gdy Rosjanie tak sprzeciwiają się atakowi na Ukrainę.

Niezwykły protest

Nie ma wątpliwości co do tego, że tę piosenkę z wyjątkowym teledyskiem zobaczy cały świat. Rosyjski zespół Shortparis protestuje w nim razem z Chórem Weteranów II Wojny Światowej i Służby Wojskowej im. Kozłowa przeciw wojnie w Ukrainie.

Warto podkreślić przy tym, że zespół Shortparis jest jednym z najbardziej znanych zespołów w Rosji, szczególnie wśród młodych osób.

„Takiego protestu Rosja jeszcze nie widziała” – czytamy w „Gazecie Wyborczej”.

Artyści wykonali utwór „Sad jabłoni”. Powstał on rok temu, ale dopiero teraz zdecydowano się na zrobienie teledysku.

„Śpiący duży kraj/Wieczór wydaje się trwać wieczność/Nad katedrą kremlowską/Wiatr wieje coraz silniej” – słyszymy.

Utwór trafi zarówno do osób, które pamiętają jeszcze II wojnę światową, jak i do młodych, którzy nie mają tylu doświadczeń.

„O mój smutek/Kto odpowie/Gdzie jest limit?/Kto widział? Dokąd idzie wąż?”

Pod utworem pojawiło się mnóstwo komentarzy:

„Jeśli pochowasz osobę, nowa osoba nie wyrośnie na jej miejsce. Jeśli zakopiesz jabłko, po chwili w tym miejscu pojawi się jabłoń. Albo nie. Wszystko zależy od nas. Co się stanie, jeśli kraj zostanie pochowany? Wszystko zależy od nas.” – czytamy.

„Przez ostatni miesiąc dużo słuchałem tej piosenki. Najlepsi w rosyjskiej muzyce od wielu lat, jeśli nie dziesięcioleci. Kto wie, jakie to będzie teraz istotne. Smutne i bolesne. Dziękuję za sztukę, prawdziwą, żywą, wzruszającą, bliską i nieustraszoną.” – pisze ktoś inny.

„Jestem z Ukrainy, dziś obudziłem się podczas eksplozji… dzięki chłopaki za kreatywność. „Nie ma wojny!”. Jaka szkoda, że ​​nasze granice walczyły razem o zwycięstwo, a teraz dwa narody braterskie cierpią z powodu ambicji jednego wujka, który postanowił zniszczyć życie sąsiada i życie swojego ludu. Niekończący się ból, ból dla Ukrainy i tysięcy ofiar, dla bohaterów żołnierzy.” – dodaje internauta.

Sami posłuchajcie – coś pięknego!

Źródło: o2.pl