in

Prosty i tani sposób na udrożnienie rur – hydraulik Ci go nie zdradzi!

Trzeba przyznać, że stare domy potrafią być niezwykle urokliwe. Ale z mieszkaniem w nich wiąże się nieprzyjemny problem – przestarzała instalacja wodociągowa. Wiąże się z tym słabszy strumień wody z kranu, co sprawia, że przygotowanie kąpieli może zając naprawdę dużo czasu. Co zrobić w takim wypadku?

Rozwiązaniem, które na sam początek przychodzi nam do głowy jest hydraulik. Ale koszt usługi potrafi odstraszyć, a okazuje się, że inny sposób istnieje – jest tani i naprawdę skuteczny!

Fachowcy udrożniając rury, korzystają z wielu różnych metod, z których każda jest inna. Wyróżniamy metodę hydrokinetyczną, a także metodę ciśnieniową. Obie te metody nie są możliwe do wykonania przez nas w domu, bo wymagają specjalistycznych urządzeń.
 

Warto wspomnieć, że te usługi dużo kosztują, a nie zawsze okazują się być pomocne. Czego zatem spróbować? Domowego sposobu, który zaczęli doceniać nawet sami hydraulicy!
 

 
Ten tani i prosty sposób pozwoli ci na wyczyszczenie rur z osadów kamienia, który tkwił w nich nawet latami. Poniżej przedstawiamy wam sposób postępowania, który pozwoli na osiągnięcie zamierzonego efektu!
 
Sposób postępowania:
1. Wlej do rury wrzącą wodę.
2. Dodaj pół szklanki sody oczyszczonej i zostaw na parę minut.
3. Wymieszaj szklankę octu i szklankę wrzącej wody, a następnie wlej roztwór do odpływu.
4. Zatkaj otwór szmatką o dużej wielkości i zostaw tak na 10 minut. Ponownie zagotuj wodę.
5. Po 10 minutach ostrożnie wlewaj gorącą wodę do ścieku.
 

 
Podziel się tym sposobem ze swoimi znajomymi na Facebooku.