fot.podglądowe: freepik.com
in

Panna młoda przed ślubem napisała szokującą prośbę do gości. „Brak mi słów. Ty zwariowałaś!”

Kiedy dostajemy zaproszenie na wesele, to jedno pytanie potrafi spędzać sen z powiek: ile wypada włożyć do koperty? Z pewnością każdy z nas przynajmniej raz w życiu miał taki dylemat.

Pewna panna młoda uznała, że przyjaciele na pewno sfinansują jej wesele. Żeby tak się na pewno stało, chciała brać od nich wpłaty „z góry”. Goście nie wiedzieli, jak mają na to zareagować. Ten „obowiązek” wywołał skrajne emocje. Kobieta oczywiście spotkała się z odmową.

Wesele finansowane przez gości?

W Internecie możemy znaleźć mnóstwo stron, gdzie podane jest, ile aktualnie daje się do koperty. Oczywiście kwoty te są zależne od wielu czynników, m.in. od tego, jak blisko jesteśmy z nowożeńcami spokrewnieni czy też zaprzyjaźnieni.

Państwo młodzi szacują mniej więcej, ile dostaną od swoich gości w kopercie już na etapie organizowania wesela.

Coraz więcej par traktuje tę uroczystość jako składkową imprezę, która powinna być sfinansowana przez gości tak, aby nie musieć dokładać do niej z własnej kieszeni. Pewna para uznała, że to rozwiązanie ma sens i poszła o krok dalej – goście mieli płacić „z góry”.

Susan z Wielkiej Brytanii zażądała od przyjaciół, aby opłacili jej uroczystość. Kwota, której zażądała, nie była szczególnie wielka (łącznie miało to być ok. 5250 złotych), ale przyjaciele poczuli się urażeni.

Kobieta opublikowała wpis na swoim profilu na Facebooku:

„Czuję się wyczerpana i zmęczona. Moje serce już nigdy nie będzie takie samo. Jest zimne jak kamień. Puste. Muszę uciec od tego okropnego społeczeństwa. Po prostu dajcie mi kasę na wesele! Tak trudno wesprzeć finansowo przyjaciółkę. Nie będę Wam mydlić oczu, nie będę udawać, że mi nie zależy. To było moje marzenie.”

Susan nazwała swoich przyjaciół m.in. „wężami” i powiedziała, że nie chce ich widzieć na oczy przez najbliższe dwa miesiące. Pod jej wpisem nie zabrakło komentarzy zniesmaczonych znajomych:

„Brak mi słów. Ty zwariowałaś, Susan”

„Co ci się stało? Kto, u diabła, spodziewa się takiej kwoty pieniędzy.”

Źródła: popularne.pl, kobieta.onet.pl, Mirror.co.uk