in

Takie ulotki dostają mieszkańcy Chersonia. Aż włos się jeży na głowie.

Jak wynika z doniesień ukraińskiego wywiadu, mieszkańcy Chersonia w ostatnim czasie dostają ulotki z informacją o rzeczywistych „celach wojny”.

Można na nich przeczytać o „likwidacji kijowskiego reżimu i wojnie ze skolektywizowanym Zachodem”. Znamy szczegóły.

Szokujące ulotki Rosjan

Chersoń jest zajęty przez Rosję, którzy zamierzają sprawić, by mieszkańcy się do nich przekonali. W ulotkach, które rozdają tamtejszej ludności, zawarte są informacje o tym, że „siły zbrojne Rosji nie walczą z narodem ukraińskim”, a zbrodnie wojenne tak naprawdę ostatecznie przyniosą dużo korzyści.

Według propagandy, wojna trwa tylko i wyłącznie przez „plany Zachodu”, którego celem jest „zniszczenie narodów rosyjskiego i ukraińskiego”. Wojna jest określona w ulotkach jako „operacją mającą na celu wyeliminowanie antyludowego reżimu w Kijowie”.

„Tragedia, która wszystkich nas spotkała, jest wynikiem zbrodniczego reżimu kijowskiego reżimu” — czytamy.

Jak podaje dalej ukraiński wywiad, wojna ma nie być „obroną Donbasu”, tylko próbą „zniszczenia państwowości ukraińskiej i okupacją całej Ukrainy”.

Rosjanie podkreślają w ulotce: „Nie myśl, że będzie to szybkie i bezbolesne”. Poza tym można przeczytać, że „rosyjska armia nie prowadzi wojny z ukraińskimi żołnierzami i nie strzela do cywilów”.

„Należy zauważyć, że dziś ukraińscy i międzynarodowi śledczy uważnie badają wszystkie zbrodnie popełnione przez najeźdźców na bezpośrednie polecenie rosyjskiego kierownictwa. Wszystkie one będą dowodami dla specjalnego trybunału zarówno nad bezpośrednimi wykonawcami, jak i nad rządzącą elitą Rosji” – alarmuje wywiad.

Rosjanie planują w zajętym Chersoniu przygotowanie fałszywego „referendum”, którego celem ma być utworzenie prorosyjskiej, separatystycznej „republiki ludowej”.

Źródło: o2.pl, miniaturka: flickr/President Of Ukraine, twitter