in

Poznaj cichego zabójcę, który czyha na nas na każdym kroku. Z dnia na dzień powoli nas zabija!

Wszyscy wiemy, że w nowoczesnym świecie pełnym różnorakiej technologii, sygnał Wi-Fi jest już niemal wszędzie: w każdym domu, w każdej restauracji, w każdej szkole – po prostu wszędzie.

Owszem to świetny sposób na połączenie z siecią wielu urządzeń mobilnych, laptopów czy komputerów stacjonarnych – bez użycia kabli, jednak nikt nie zdaje sobie sprawy jakie są tego skutki…

Czy sygnały Wi-Fi są szkodliwe dla ludzkiego organizmu?
wifi1x
Aby połączyć się z siecią, nasze urządzenia bezprzewodowe, takie jak tablety, laptopy czy telefony muszą współpracować z routerem. Router emituje fale elektromagnetyczne, znane jako sygnał WLAN, który jak się okazuje może być bardzo szkodliwy dla naszego zdrowia. Prawda jest taka, że ignorujemy ten fakt, ponieważ nie mamy czasu by zaprzątać sobie głowę takimi „drobnostkami”. A przeróżnym instytucjom jest to na rękę i robią wszystko, żeby ludzie się tym nie interesowali. Zabronienie dostępu do WiFi w różnych miejscach mogłoby im wyrządzić spore szkody finansowe…

Dr Erica Mallery-Blythe od lat zajmuje się medycznym aspektem działania urządzeń, które emitują promieniowanie radiowe czy pola elektromagnetyczne i jest pewna, że ma to zły wpływ na nasz organizm. Mowa tu nie tylko o Wifi, ale także o radiu, telewizorach, kuchenkach mikrofalowych, kserokopiarkach, telefonach komórkowych czy wieżach. Jednak według ostatnich badań okazuje się, że routery mają najgorszy wpływ na ludzki organizm.

Skutki mogące wynikać z promieniowania:
– częste silne bóle głowy
– chroniczne zmęczenie
– problemy ze snem
– ból w uszach
– brak koncentracji
– guzy mózgu
– problemy z płodnością
– zaburzenia neurologiczne

W tych czasach jesteśmy podatni na promieniowanie o 10 bilionów razy więcej niż w 60-tych latach (XX wieku)! Musimy również zdawać sobie sprawę z tego, że małe dzieci są bardziej podatne na promieniowanie, ponieważ mają cieńszą czaszkę i mniej wydajniejszy układ odpornościowy niż dorośli. A jeśli chodzi o szkodliwość WiFi, najbardziej niepokojące jest to, że rak mózgu to najczęściej występujący typ nowotworu, który atakuje dzieci.

Tak wyglądałoby nasze otoczenie, gdyby sygnał WiFi był widoczny (praca artysty Nickolaya Lamma)
promieniowanie1x

Nowoczesna technologia stała się czymś, bez czego wiele osób nie potrafiłoby już normalnie funkcjonować. Trudno sobie wyobrazić nasze życie bez dostępu do sieci. Jednak teraz, kiedy znamy prawdę, warto zastosować się do poniższych wskazówek, by jakoś uchronić siebie i swoją rodzinę od tych szkodliwych sygnałów. Tutaj mamy kilka przydatnych porad, które pomogą Ci korzystać z routera bezpiecznie i przynajmniej zmniejszyć ryzyko jego szkód.
Jak chronić się przed falami elektromagnetycznymi:
– Wyłącz Wi-Fi, gdy go nie używasz
– Przed snem należy odłączyć wszystkie urządzenia Wi-Fi
– Unikaj umieszczania routera w kuchni lub sypialni
– Zamień połączenie bezprzewodowe na kablowe

Mamy nadzieję, że artykuł był pomocny i nie zapomnisz podzielić się nim ze swoimi przyjaciółmi i rodziną!

Źródło Zdjęć:flickr, youtube