in

Program 500+ zostanie zawieszony? Polacy są oburzeni, wiceminister tłumaczy.

W ostatnim czasie do Internetu trafił komunikat, który mocno zaniepokoił Polaków. Dotyczy on zawieszenia programu 500+. Wiele osób zadaje sobie pytanie: co teraz będzie i czy ta informacja jest rzeczywiście prawdą?

Bez wątpienia 500+ dla wielu rodziców jest ważną częścią dochodów, bez której nie wyobrażają sobie kolejnego miesiąca. Czy program zostanie zawieszony z powodu kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa?

Program 500+

W sieci aż zawrzało po tym, jak pojawił się komunikat o zawieszeniu programu 500+. Jak się okazuje, odpowiedzialny za to jest pewien oszust. Trzeba przyznać, że bardzo się postarał, ponieważ grafika jest dokładnie jak ze strony Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. Nietrudno więc się dziwić temu, że tak wiele osób w to uwierzyło. Informacja o zawieszeniu programu jest jednak nieprawdziwa.

Pomimo panującego kryzysu politycy niejednokrotnie zapewniali, że nie zamierzają dokonywać cięć w programie 500+.

Marlena Maląg, wiceminister pracy i polityki społecznej podkreśla, że koronawirus wymusza jeszcze bardziej potrzebę otrzymywania świadczenia przez rodziny, dlatego program “Rodzina 500+” jest istotny jeszcze bardziej niż przedtem.

Trzeba przypomnieć jednak, że od 2021 r. świadczenie naliczane będzie od 1 czerwca do końca maja następnego roku. Wiąże się to z tym, że korzystający ze świadczenia będą musieli pamiętać o terminach, ponieważ przegapienie ich będzie jednoznaczne z nieotrzymaniem pieniędzy.

Podziel się tymi ważnymi informacjami z innymi!

Źródło:Twitter, next.gazeta.pl