in

Lepiej się pospieszyć. Niebawem minie bardzo ważny termin, można stracić pieniądze.

Rodzice powinni zdawać sobie sprawę z tego, że już niedługo minie bardzo ważny termin. Pozostał jedynie miesiąc do tego, by ubiegać się o 300+ na dziecko. Jeśli ktoś przegapi termin, może pożegnać się ze wsparciem finansowym.

Od tego roku tą formą wsparcia zajmuje się ZUS. Przyjmuje on wnioski i wypłaca należyte środki. Aby ubiegać się o pieniądze, trzeba wejść na Portal Usług Elektronicznych PUE ZUS, portal Emp@tia lub bankowość elektroniczną.

Należy wiedzieć, że wsparcie nie jest wypłacane w gotówce. Rodzice mogą dostać tylko i wyłącznie przelew na konto.

Ważne informacje o programie 300+

Do 30 listopada można ubiegać się o 300 złotych wsparcia finansowego. Po tym terminie nie ma szans na to, że zobaczymy pieniądze, dlatego tak ważne jest, aby go nie przegapić.

Komu przysługuje wsparcie? Każdemu uczniowi do 20. roku życia (do chwili ukończenia szkoły). Jeśli mowa o uczniach niepełnosprawnych, granica ta jest inna – do 24. roku życia.

Warto przy tym podkreślić, że przy tej formie wsparcia nie liczą się dochody rodziny. Im szybciej wypełnimy wniosek, tym szybciej pieniądze pojawią się na naszym koncie. ZUS ma na ich wypłatę 2 miesiące.

Podziel się tą ważną informacją z innymi!