fot. freepik.com
in

9 rozwiązań na problemy z butami. Pęcherze, bolące stopy, urazy – już Ci nie zagrożą!

Buty, szczególnie nowe mogą być przyczyną wielu problemów. Mogą być niewygodne, śliskie, uciskać i obcierać. Trzeba o nie zadbać, by dobrze służyły, a chodzenie było źródłem przyjemności.

1. Zeszlifowanie podeszwy

Gładkie podeszwy w kontakcie z gładkim i śliskim podłożem mogą doprowadzić do poślizgnięcia i poważnej kontuzji. Gładkie podeszwy warto zeszlifować papierem ściernym. To zwiększy ich przyczepność i stabilność.

2. Klej na podeszwie

To inną sposób na zrobienie powłoki antypoślizgowej. Kilka linii kleju na gorąco wystarczy by uniknąć ślizgania butów.

3. Mydło przeciw otarciom

Nowe buty są sztywne, niedopasowane do naszej stopy i mogą powodować otarcia. Posmarowanie wewnętrznej strony buta mydłem pozwoli zapobiec tym niedogodnościom.

4. Worki z wodą na za ciasne buty

 

To sposób na to by „rozbić” buty. Zamroź wodę w woreczku, wstaw do butów i zostaw na kilka godzin. Po tym czasie obuwie delikatnie się rozszerzy.

5. Wkładki z biustonosza

Wkładki ze stanika możesz wykorzystać do butów.

6. Soda oczyszczona

Pomaga na skrzypienie butów spowodowane wilgocią. Wyciągnij wkładki i posyp warstwą sody. Pozostaw na noc, aby soda mogła wchłonąć wilgoć. Rano wysyp sodę i ciesz się cichymi butami.

7. Skórzany pasek zamiast łyżki do butów

leather belt

Skórzany pasek zastąpi łyżkę do butów. Włóż końcówkę do buta, a drugą (tę ze sprzączką) do ręki, włóż nogę pociągnij pasek – gotowe.

8. Buty ze skóry lakierowanej

Jeśli nie masz odpowiedniego środka do pielęgnacji tego typu obuwia, możesz użyć środka do szyb i luster. Spryskaj buty i wypoleruj miękką ściereczką.

9. Tłuste plamy na zamszowych butach

Uwielbiasz zamszowe buty, niestety te jasne bardzo się brudzą i powstają na nich jakby tłuste plamy? Odrobina skrobi ziemniaczanej lub kukurydzianej łatwo poradzi sobie z tym problemem. Posyp i wyszoruj suchą szczoteczką.