fot. Rebecca Kilburn
in

14-latek ma ponad dwa metry. Przez wzrost nie radzi sobie szczególnie z jedną rzeczą

Historia Erika Kilburna, 14-letniego chłopaka z Michigan, z pewnością przyciąga uwagę. Młody człowiek jest zdrowy i nie ma żadnych chorób, które mogłyby wyjaśnić jego niezwykły wzrost. Mimo to jego matka boryka się z nietypową trudnością związaną z garderobą syna.

Już po porodzie Erika lekarz zwrócił uwagę na jego stopy, które były zdecydowanie większe niż u innych noworodków. Rebecca Kilburn, matka chłopca, była świadoma, że jej dzieci będą wysokie, ponieważ zarówno ona, jak i jej mąż są osobami bardzo wysokimi, a ich przodkowie również mieli ponadprzeciętny wzrost.

Problem nie do rozwiązania?

Badania wykazały, że nie ma żadnej patologicznej przyczyny nietypowego wzrostu Erica, który dzisiaj mierzy 208 cm, czyli więcej niż Shaquille O’Neal, rekordzista NBA. Jednakże, jego stopy są również nieproporcjonalnie duże i potrzebuje on butów w rozmiarze 23, co jest dużo większe niż standardowy rozmiar 14-15. Eric ma również płaskostopie, co utrudnia znalezienie odpowiedniego obuwia.

Matka Erica przez wiele lat musiała szukać butów w outletach, ale często bezskutecznie. Chłopak nosił nawet za małe buty, co powodowało problemy z wrastającymi paznokciami. Rodzina zwróciła się do różnych firm obuwniczych, ale nikt nie był w stanie pomóc. Jedynym rozwiązaniem były buty ortopedyczne, ale ich cena wynosiła 1500 dolarów za parę.

Na szczęście, dzięki zbiórce pieniędzy na obuwie oraz nagłośnieniu sprawy w mediach, jedna z wiodących firm obuwniczych zaoferowała pomoc. Zaproponowali oni wykonanie butów specjalnie dla Erica, w rozmiarze idealnie dopasowanym do jego potrzeb. To z pewnością ulga dla całej rodziny, która nie musi już martwić się o odpowiednią garderobę dla swojego syna.

Podziel się tą niezwykłą historią z innymi!