in

Zrozpaczony tata wie, że jego czas się kończy – daje córkom ostatni prezent, którego nigdy nie zapomną.

Czasami ludzie wyjątkowi opuszczają ten świat zbyt wcześnie. Zimą 2013 roku Steve Hartman z CBS News miał okazję poznać wyjątkowego mężczyznę o imieniu Chris Rosati. Chris nie jest zwykłym człowiekiem – zdiagnozowano u niego ALS, znaną również jako choroba Lou Gehriga.

Wszystko zaczęło się od ciężarówki z pączkami Krispy Kreme. Chris dostał 1000 pączków i udał się do rodzinnego miasta Durham w Północnej Karolinie, aby rozdawać darmowe pączki. 8-letnia Logan, jego najstarsza córka, mówi, że tata chce mieć najlepsze życie.

„Nie zdążę nauczyć ich wielu rzeczy. Nie będę miał dość czasu – ale mogę być dobrym człowiekiem i one to widzą.”

Kiedy Chris usłyszał diagnozę, zmieniła ona jego spojrzenie na wiele spraw. Kiedyś bardzo zorientowany na karierę mężczyzna mówi dziś, że ojciec, który myśli, że jego kariera ma znaczenie, nie ma najmniejszego pojęcia o tym, co naprawdę jest ważne. Dlatego Chris skoncentrował się na kreowaniu wspomnień córek. Logan na pytanie, co najbardziej pamięta na temat swojego taty, odpowiada ze łzami w oczach: „Jestem z niego dumna”.

Chris przegrał walkę w 2017 roku, ale zawsze będzie pamiętany z uśmiechu na twarzy i najlepszym z możliwych wykorzystaniu tej pięknej rzeczy, którą nazywamy życiem.