in

Ośmiornica nagle wyłania się z wody i wręcza turystom prezent, którego nie zapomną do końca życia.

Pewna rodzina odwiedzała Rezerwat Morski Fitzgerald w Kalifornii. Ale nie spodziewała się, że doświadczy tam czegoś tak pięknego.

Podczas spaceru wzdłuż wybrzeża, nagle zobaczyli ośmiornicę, która wyskoczyła z wody i podążała w ich kierunku. Nie mogli uwierzyć własnym oczom w to, co zrobiła później!

Według ostatnich badań, ośmiornice są jednymi z najbardziej inteligentnych zwierząt morskich na naszej planecie. Nie tylko mogą odróżniać ludzi od siebie i rozwiązywać różne zagadki, ale mają swoją własną osobowość i mogą nawet zaprzyjaźnić się z innymi zwierzętami.

Po ciężkiej drodze wzdłuż wodorostów i noszeniu dużego kraba w dzióbku, ośmiornica w końcu zatrzymuje się tuż przed rodziną. Wydaje się, jakby obserwowała ludzi wokół siebie przez chwilę, a następnie wypuszcza ze swoich szponów kraba.

Ten krab był prezentem ośmiornicy dla tych ludzi. Chciała zapewne zobaczyć, jak zareagują… Wszyscy byli zachwyceni i nie mogli uwierzyć, że ośmiornica nie bała się do nich zbliżyć a na dodatek zostawiła im prezent.

Natura potrafi zaskakiwać! Obejrzyj ten niesamowity moment w filmie poniżej.