in ,

Premier zdradził, co może stać się lada moment. „Potrzebne są konkretne kroki”

Mateusz Morawiecki przekazał informację o tym, że może dojść do wykorzystania przez nasz kraj zapisów artykułu czwartego Paktu Północnoatlantyckiego.

„Polska granica będzie skuteczną i ostateczną barierą dla działań Alaksandra Łukaszenki; z premierami Litwy i Łotwy rozważamy uruchomienie artykułu 4. NATO” – tłumaczył w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej, jak przekazuje Polsat News.

Premier o kolejnych działaniach Polski

Z przepisu, o którym mowa, wynika, że „strony będą się konsultowały, ilekroć zdaniem którejkolwiek z nich zagrożona będzie integralność terytorialna, niezależność polityczna lub bezpieczeństwo którejkolwiek ze stron”.

Mateusz Morawiecki skupił się również na tym, jakie będą możliwe scenariusze działań Polski.

„Nie wystarczy już tylko byśmy publicznie wyrażali swoje zaniepokojenie. Teraz potrzebne są już konkretne kroki i zaangażowanie całego sojuszu” – podkreślił.

Premier poruszył temat stanu wyjątkowego, z którym mamy mieć do czynienia do końca listopada. Według niego nasze państwo wymaga nowych rozwiązań ustawowych i są one właśnie przygotowywane.

„Projekt w trybie pilnym planujemy przedstawić w najbliższym tygodniu. Na pewno wdrożymy dodatkowe reguły, które pozwolą w dalszym ciągu skutecznie działać naszym służbom” – zaznaczył Mateusz Morawiecki.

Podziel się tymi ważnymi informacjami z innymi!

Źródło: Polsat News