in

Morawiecki apeluje do wszystkich Polaków. Wyjaśnił, co nas czeka w najbliższym czasie.

Mateusz Morawiecki postanowił wypowiedzieć się w sprawie, która trapi wielu Polaków. Jaka będzie przyszłość naszego kraju, który walczy z pandemią koronawirusa? Na jakim etapie walki aktualnie jesteśmy?

Pandemia koronawirusa dotknęła nie tylko kwestii zdrowotnych, ale także gospodarczych. Wiele osób straciło pracę, wiele firm upada – Morawiecki w końcu poruszył temat polskiej gospodarki.

Mateusz Morawiecki nagrał wiadomość dla Polaków

,,Naszym najważniejszym zadaniem jest chronić Polaków, wszystkich. Dlatego od samego początku epidemii podejmowaliśmy szybkie i zdecydowane działania. Dzięki tym decyzjom i wielkiej odpowiedzialności Polaków, wspólnie nie dopuściliśmy do tego, by w naszym kraju powtórzył się tragiczny scenariusz, który obserwowaliśmy w wielu innych państwach” – mówi.

Mateusz Morawiecki zaznacza, że aktualnie największym wyzwaniem staje się nadrabianie negatywnych skutków gospodarczych spowodowanych pandemią. Według premiera na tym powinna skupić się Polska w najbliższym czasie.

,,Dziś, kolejnym wielkim wyzwaniem jest ochrona polskiej gospodarki, miejsc pracy milionów Polaków. Robimy to. Zaangażowaliśmy największe w historii środki, odmrażamy kolejne obszary naszego życia, ale robimy to odpowiedzialnie. Potrzebujemy „nowej normalności”, bo świat nie będzie już taki sam. Mamy plan. Jeszcze szybciej będziemy nadrabiać dystans do najbogatszych, bo jesteśmy narodem pracowitym, kreatywnym i solidarnym” – tłumaczy premier.

Premier przypomina, że kryzys, który zawitał do naszego kraju dotknie nie tylko nas, ale także odbije się na przyszłych pokoleniach.

,,Wierzę w Polskę i wierzę w Polaków. Pamiętamy dla kogo to robimy. Dla naszych dzieci, wnuków, rodziców i dziadków” – mówi Morawiecki na koniec wystąpienia, które zostało opublikowane na oficjalnym twitterowym profilu Kancelarii Premiera.

źródło: Kancelaria Premiera na Twitterze