in

Wyciekł skan przelewu z „premią” dla pielęgniarki za walkę z COVID-19. Śmiać się czy płakać?

Tym, którzy walczą z koronawirusem na pierwszej linii, czyli pracownikom medycznym, należy się szacunek i wdzięczność. Dla większości wydaje się to być oczywiste, jednak są wyjątki.

Niejednokrotnie słyszeliśmy już o smutnej historii, która przydarzyła się lekarzowi czy pielęgniarce, którzy na co dzień mają do czynienia z zakażonymi pacjentami. W grę wchodzi także inna kwestia – płaca, którą dostają za narażanie swojego życia i zdrowia.

Pan Maciej – lekarz z Krakowa, podzielił się z portalem Money.pl skanem przelewu, który miał trafić do jednej ze znajomych mu pielęgniarek. To po prostu nie mieści się w głowie. Pora pokazać światu, jaka jest prawda!

NFZ obiecywało 18 maja, że pracownicy medyczni walczący z koronawirusem dostaną premię. Jak to wygląda w praktyce? Na skanie możemy zobaczyć kwotę premii, która wynosi dokładnie 4,25 złotych… To dodatek za pracę, której czas wynosił łącznie 252 godziny.

A może to po prostu pomyłka?

Portal money.pl nie zamierzał zostawić tej sprawy – napisano zapytanie do Narodowego Funduszu Zdrowia o to, czy kwota przelewu rzeczywiście jest prawidłowa, czy może doszło jednak do pomyłki. Póki co nie ma żadnej odpowiedzi.

Medycy każdego dnia pracują w pocie czoła, narażając swoje zdrowie i życie, aby pacjenci zarażeni COVID-19 powrócili do zdrowia. Każdy z nas powinien o tym pamiętać i darzyć ich szacunkiem!

Podziel się tym artykułem, aby o tym przypomnieć!

Źródło: money.pl, instagram