in

Sprawdziła truskawki pod mikroskopem. Internauci są w szoku, „już nigdy więcej ich nie zjem”

Nie ma wątpliwości co do tego, że obecnie w sklepach klienci najczęściej sięgają po truskawki. Niektórzy czekali na nie już od dłuższego czasu. To zdecydowanie jedne z najlepszych owoców w okresie letnim!

Zanim jednak zdecydujemy się je spożyć, trzeba pamiętać o jednej bardzo ważnej rzeczy. Internauci będą w szoku, gdy poznają prawdę.

Cała prawda o truskawkach

Wszyscy szczęśliwi posiadacze świeżych truskawek powinni je bardzo dobrze umyć przed jedzeniem. Pomocna okaże się tutaj soda oczyszczona, którą z pewnością każdy z nas posiada w swojej kuchni. Jeśli nie zajmiemy się porządnym umyciem owoców, mogą kryć się na nich niepożądane osobniki. Zaledwie garstka osób zdawała sobie z tego sprawę.

Pewna TikTokerka postanowiła pokazać, jak to najlepiej zrobić. Zmieszała wodę z sodą oczyszczoną i zanurzyła w tym truskawki. Dzięki temu możemy mieć pewność, że nie będzie tam żadnych malutkich owadów.

Filmik w momencie podbił serca internautów, a niedługo potem zaczęły pojawiać się kolejne, o podobnej tematyce. Inna TikTokerka postanowiła sprawdzić owoce pod mikroskopem i pokazać, co tak naprawdę się na nich znajduje.

Ten widok przerazi niejednego z nas. Na owocach można było zobaczyć mnóstwo żywych owadów.

 

@thatnatchatsy’all better WASH your strawberries ‼️😳😭 Comment what I should look at next! ✨🔬 #fyp #foryou #science

♬ Don’t Start Now – Dua Lipa

“Chyba już nigdy więcej nie zjem ani truskawek, ani jagód” – pisali w komentarzach pod nagraniem użytkownicy TikToka.

Jak przekazuje portal Independent, eksperci z organizacji uspokajają – małe owady są “najprawdopodobniej larwami nierodzimej muszki owocowej, która składa jaja w dojrzewających owocach – występują nie tylko w truskawkach, ale też innych owocach”.

Nic się nie stanie, kiedy zjemy te owady, więc amerykańska Agencja Żywności i Leków zezwala na to, aby na owocach była ich niewielka ilość.

Źródło: haps.pl, Tik Tok