fot.freepik.com
in

Niezawodny sposób na przywrócenie bieli bieliźnie – Będziesz zaskoczony efektem!

Biała pościel wymaga od nas specjalnej pielęgnacji. Nie jest ona najłatwiejszą rzeczą, jeśli chodzi o pranie. Podobnie jest z białą bielizną. Zazwyczaj nie do końca wiemy, jak mamy się z nią uporać.

Jak poradzić sobie z ukochaną białą bielizną bez drogich wybielaczy i proszków do prania? Wszystkie składniki potrzebne do tego, by przywrócić jej dawną jakość, można znaleźć w domu!

Do wybielania białej bielizny potrzebujesz:

· ciepła woda – 2 litry;
· sól – 2 łyżki/ l.;
· Soda oczyszczona – 3 łyżki/ l.;
· proszek do prania – 1 łyżka

Wymieszaj wszystkie składniki i namocz pranie w otrzymanym roztworze na 15 minut. Jeśli bielizna jest mocno zanieczyszczona, należy przedłużyć ten czas do pół godziny. Następnie trzeba delikatnie umyć ubrania rękoma, dokładnie spłukać i powiesić aż do wyschnięcia. Teraz możesz cieszyć się niesamowitym rezultatem!

Teraz czas na nieco inny przepis. Do wybielania potrzebujesz:
· ciepła woda – 6 l;
· soda – 6 łyżek/ l.;
· nadtlenek wodoru – 2 łyżki/ l;
· amoniak – 2 łyżki/ l

Dodaj wszystkie składniki do wody i ponownie mocz pranie przez 3 godziny w otrzymanym roztworze, a następnie umyj je rękami i powieś, żeby wyschły. Lepiej jest zostawić pranie w dobrze wentylowanym pomieszczeniu, ponieważ amoniak ma raczej ostry zapach. Używaj koniecznie rękawic!

To niezawodne triki na to, aby biała bielizna jak najdłużej pozostała biała!

1. Noś bieliznę pod lekkim ubraniem.
2. Myjąc bieliznę, oddziel ją od innych ubrań.
3. Nie noś bielizny bezpośrednio po użyciu antyperspirantu.
4. Pierz tylko w białym proszku do prania.

Teraz już z pewnością nie będziesz miał problemu z białą bielizną! Podziel się tymi trikami ze swoimi znajomymi na Facebooku!