in

Pralko-suszarka czy dwa sprzęty osobno – co lepsze?

Więcej wolnej przestrzeni w domu to coś, co chodzi po głowie wielu domownikom. Powierzchnie, na których mieszkamy, często są bardzo małe lub też lepiej czujemy się, mieszkając na metrażu niezagraconym i łatwiejszym w sprzątaniu. Stąd też u niektórych osób pojawia się dylemat dotyczący tego, czy lepiej kupić pralkę i dodatkową suszarkę, czy też lepiej postawić na nieco bardziej uniwersalne urządzenie, czyli pralko-suszarkę? Oto pytanie, na które postaramy się odpowiedzieć i rozwiać wszelkie wątpliwości.

Pranie już nie jest w Twoich rękach

Dawno już minęły czasy, kiedy każde pranie było ręczne, a my godzinami staliśmy nad miską z wodą. Dzisiaj korzystamy z wygodnych i sprawdzonych rozwiązań, a odświeżanie rzeczy nie jest już w naszych rękach. Mamy od tego pralki bądź pralko-suszarki. Zapełniamy bęben, wybieramy program i czekamy. W zależności od cyklu proces ten trwa krócej lub dłużej, ale czas ten możemy zagospodarować po swojemu. W tym miejscu warto jednak zadać sobie pytanie, jaki właściwie sprzęt powinniśmy kupić, abyśmy dołączyli do grona zadowolonych konsumentów?

Odpowiedź brzmi: to zależy. Wpływ ma na to kilka czynników oraz umiejętność określenia własnych potrzeb. Szwedzka marka Electrolux przygotowała bogatą ofertę urządzeń, które nie tylko dokładnie wypiorą nasze ubrania, ale także je wysuszą. W ten sposób możemy kupić tylko jeden sprzęt (gdy z jakiegoś powodu wolimy rozwieszać ubrania na suszarce) lub dwa oddzielne.

Pralka i suszarka – duet idealny

Zarówno pralka wolnostojąca (bądź do zabudowy) czy suszarka to urządzenia, które bardzo chcielibyśmy zobaczyć w naszej łazience. W zależności od rozkładu nie tylko samej łazienki, ale po prostu domu lub mieszkania, sprzęty te możemy ustawić jeden na drugim. Bez trudno znajdziemy też wersję pralki SLIM, które z powodzeniem postawimy nawet w niewielkiej łazience. Tymczasem suszarka może znaleźć się w przedpokoju czy też kuchni, gdzie nie będzie szczególnie przeszkadzać, a gdzie z łatwością ukryjemy ją w zabudowie (na przykład w szafce czy szafie).

W ofercie szwedzkiej marki Electrolux z łatwością znajdziemy takie urządzenia, które spełnią nasze oczekiwania. Niektóre funkcje pralek PerfectCare wybierają za użytkownika czas trwania cyklu oraz inne parametry. Co więcej, nie musimy martwić się o to, że suszarka zniszczy delikatne tkaniny, gdyż możemy wybrać sprzęt z systemem CycloneCare.

Pralko-suszarka jako ratunek dla małej łazienki

Dosłownie nie da się ukryć, że dwa sprzęty postawione obok siebie lub jeden na drugim to prawdziwi złodzieje przestrzeni. Tymczasem posiadając małą łazienkę, stale musimy iść na ustępstwa. Na przykład wybieramy prysznic zamiast wanny czy też zabudowujemy szafkami każdy wolny fragment ściany. Co więc z praniem? W końcu nasz komfort jest bardzo ważny, a my nie zawsze chcemy rezygnować z dostępnych nam wygód.

Tak oto powstały pralki z suszarkami, czyli idealna odpowiedź na niewielkie, trudne do zagospodarowania przestrzenie domowe. Łączą w sobie cechy obu sprzętów, czyli urządzeń, które ułatwiają nam uporanie się z codziennymi obowiązkami (w tym przypadku praniem). Pralko-suszarka wolnostojąca, jak i wersja do zabudowy zawsze będą zajmowały mniej miejsca niż sprzęty, które zdecydujemy się kupić oddzielnie.

Ponadto pralko-suszarki z serii PerfectCare od firmy Electrolux wyróżnia szereg dodatków w postaci funkcji, które ułatwiają nam obsługę urządzeń i sprawiają, że nasze ubrania zawsze pozostają pod dobrą opieką. Na przykład wolnostojąca pralko-suszarka PerfectCare 800 wyposażona jest jednakowo w systemy UltraCare, DualCare, SteamCare oraz SensiCare. To pełna ochrona struktury tkanin, wstępne mieszanie detergentu z płynem zmiękczającym czy dostosowywanie ustawień do pranej odzieży.

Pralko-suszarka czy dwa oddzielne urządzenia?

Zapoznanie się bliżej z funkcjami poszczególnych urządzeń na pewno pomoże nam w podjęciu najlepszej decyzji. W tym przypadku trudno jest jednoznacznie wskazać, które rozwiązanie będzie tym uniwersalnym i sprawdzającym się u każdego. Zarówno pralki, jak i pralko-suszarki doskonale spełniają swoją rolę. Różnice między nimi są jednak widoczne i to one wpływają na naszą ostateczną decyzję.

Niektóre funkcje wybranej pralki Perfect Care mogą nie być dostępne w poszczególnych modelach pralko-suszarek. Tak samo jest z możliwością ładowania urządzenia od góry, które zarezerwowane jest aktualnie tylko dla pralek. Zwróć też uwagę na poziomy energooszczędności, które mogą być różne.

Jakikolwiek wybór, który zostanie w tej kwestii podjęty, może okazać się tym, który pozytywnie wpłynie na dalsze życie. Nie warto tracić czasu na pranie czy jego rozwieszanie. W tym przypadku nie bierz spraw w swoje ręce, tylko pozwól pralce i suszarce lub pralko-suszarce rozprawić się rosnącym stosem brudnych ubrań.