in ,

Rodzice nie dowierzali, jaką pracę domową dostały dzieci. To wywołało skandal na skalę krajową!

Kiedy rodzice dowiedzieli się, jaką pracę domową dostały ich dzieci, wprost nie mogli w to uwierzyć. Nie minęło wiele czasu, a dowiedział się o tym cały świat. Nikt nie jest w stanie pojąć, jak mogło dojść do czegoś takiego i co miało to na celu.

Praca domowa, która szybko przerodziła się w skandal

13-letni uczniowie ze szkoły St. Paul’s Catholic School w Leicester w Wielkiej Brytanii dostali dość nietypową pracę domową. Nie jest jasne, czego miałaby ona nauczyć. Gdy tylko rodzice dowiedzieli się o tym absurdzie, od razu zainterweniowali do dyrektora szkoły.

Od dłuższego czasu z powodu koronawirusa dzieci są zmuszone do nauczania zdalnego. Bardzo często wygląda to tak, że dostają dużo do zrobienia w domu i często muszą pomagać przy tym rodzice. Jednak to zadanie przeszło najśmielsze oczekiwanie każdego.

Uczniowie dostali formularz do wypełnienia, który zawierał pytania dotyczące ich własnego pogrzebu oraz tego, jak sobie go wyobrażają – czy chcą być skremowani, czy może wolą trumnę? W formularzu zawarte były wszystkie szczegóły dotyczące całej ceremonii, np. jaką muzykę by wybrali, a także w co mieliby ubrać się goście.

Informacja o absurdalnym zadaniu domowym szybko znalazła się w sieci i zszokowała internautów z całego świata.

,,Czy ktoś jeszcze uważa, że nakłonienie dzieci do zaplanowania własnego pogrzebu to trochę za dużo? Czy może przesadzam?” – pisze kobieta w mediach społecznościowych.

Szybko wywiązała się dyskusja i jak się okazało, zdania na ten temat są podzielone. Niektórzy twierdzą, że dzieci powinny zdawać sobie sprawę ze swojej śmierci i że nie wolno o tym milczeć. Warto jednak zawsze przedyskutować tak odważne zadania domowe z rodzicami…

Szkoła próbowała się tłumaczyć tym, że zadanie zostało wysłane przez pomyłkę.

Taka praca domowa, szczególnie w czasie pandemii koronawirusa, gdzie wielu ludzi straciło swoich bliskich, wydaje się być nie na miejscu. Co o tym sądzisz? Daj znać w komentarzu!

Źródło: pikio.pl, onet.pl