in

Pozycja psa podczas snu ma ogromne znaczenie – zdradza jego myśli i uczucia!

Znamy i kochamy nasze pupile do tego stopnia, że nauczyliśmy się odczytywać ich zachowanie i odpowiednio je interpretować. Wiemy kiedy są głodne, smutne, czy stęsknione. Dlaczego macha ogonem albo nas liże. Ale czy wiesz, że także ze sposoby w jaki śpi możesz się sporo dowiedzieć na jego temat?

Zobacz co oznaczają konkretne pozycje, w których sypia Twój pupil.

Pozycja psa podczas snu

Łapki do góry

Gdy śpi na plecach z łapkami w górze to znaczy, że jest wyluzowany, spokojny i czuje się bezpieczny.

Na boku

Zwykle psy w ten sposób drzemią, ale bywa, że sypiają tak dłuższy czas. Ta pozycja jest zarezerwowana dla psów czujących silne więzi ze swoimi rodzinami.

Na Supermana

Kiedy ma wszystkie łapy wyciągnięte i głowa swobodnie opada na ziemię. Tak zwykle sypiają szczeniaki, które zaraz po drzemce są nadal gotowe do zabawy. Jeśli dorosłe psy zasypiają w tej pozycji to raczej wskazuje na ich energiczny charakter.
 

Na plecach

Pozycja podobna do pierwszej, ale tu przednie łapy są ułożone na klatce piersiowej, a tylne są wyciągnięte. Zwykle oznacza, że psiakowi jest za gorąco, a pozycja ta umożliwia ochłodzenie.
 

Na brzuchu

 
Tak sypiają psy delikatne, nieśmiałe lub niespokojne. Psy, które nie potrafią się zrelaksować odpowiednio by wejść w głęboką fazę snu.
 

Kłębuszek

 
W ten sposób śpią psy, które starają się zachować czujność. Sypiają tak wilki i dzikie psy. Psy wybierają tą pozycję także wtedy gdy jest im zimno.
 

Podziel się tą wiedzą z innymi miłośnikami psów.