in

Które dzieci jako pierwsze wrócą do szkoły? Premier przekazał kluczowe informacje

Wiceminister Edukacji Dariusz Piontkowski w rozmowie z Polsat News przekazał kluczowe informacje dotyczące powrotu uczniów do szkół. Wiemy już, jaki jest prawdopodobny termin i które klasy wrócą do niej na samym początku.

Powrót do szkół

Dariusz Piontkowski podkreślił, że powrót do nauczania stacjonarnego jest zależny oczywiście od sytuacji epidemiologicznej w naszym kraju, jaką będziemy obserwować po 17 stycznia. Dzieci będą miały przerwę świąteczną od 23 grudnia, a później wracają na zajęcia zdalne na dwa dni, po czym zaczynają się ferie od 4 do 17 stycznia.

W tym czasie może dojść do ustabilizowania sytuacji związanej z pandemią koronawirusa.

„Mamy nadzieję, że te obostrzenia, które obowiązują od pewnego czasu, pozwolą wyhamować liczbę zakażeń i będzie możliwy powrót do szkół.” – mówi Dariusz Piontkowski.

Wiceminister edukacji podkreślił przy tym, że powrót dzieci do szkół jest priorytetem, ponieważ nauczanie zdalnie nie przynosi pożądanych efektów. Na samym początku powrócą do szkół uczniowie klas I-III szkoły podstawowej:

„Zdajemy sobie sprawę, że kształcenie stacjonarne ma zdecydowaną przewagę nad kształceniem na odległość. Dzieci potrzebują kontaktu z rówieśnikami. Nauczyciele pracowaliby dużo bardziej efektywnie. Stąd będziemy rekomendowali powrót uczniów, w pierwszej kolejności tych najmłodszych z klas I-III (szkoły podstawowej – przy. red.), a jeżeli pozwoli sytuacja epidemiczna także pozostałych uczniów” – mówił w rozmowie z Polsat News.

Termin ferii będzie jeden dla wszystkich uczniów i to się już nie zmieni.

„Decyzja w sprawie terminu ferii już zapadła, mówił o tym premier” – zapewnia w Polsacie wiceminister.

Podziel się tymi ważnymi informacjami z innymi!

Źródło: wiadomosci.radiozet.pl