in ,

Uczniowie wracają do szkół? Minister edukacji podał datę – „Taka jest nasza strategia”.

Minister edukacji Przemysław Czarnek postanowił rozwiać wątpliwości Polaków dotyczące powrotu uczniów do szkół. Jak się okazuje, wrócą oni do nauki stacjonarnej najpóźniej do 28 lutego.

Z nauką zdalną mamy do czynienia ponownie od 27 stycznia w przypadku klas 5 – 8 oraz w szkołach ponadpodstawowych. Jakich zmian można się spodziewać?

Powrót uczniów do szkół

Minister edukacji w rozmowie z Polskim Radiem 24 przypomniał, że obecna strategia jest oparta na nauce stacjonarnej w szkołach.

„Teraz, z uwagi na tę liczbę zakażeń, która jest coraz większa i ona będzie jeszcze większa w tym tygodniu, wykorzystując również przerwę feryjną, wprowadziliśmy naukę zdalną do 27 lutego. Dla większości województw oznacza to nieco ponad dwa tygodnie nauki zdalnej, bo dwa tygodnie to są ferie zimowe” – podkreślił szef MEiN.

W praktyce oznacza to, że te województwa, w których właśnie skończyły się ferie, będą miały jeszcze przez cztery tygodnie naukę zdalną.

„Tu cały czas pani minister Marzena Machałek, która stoi na czele rady bezpieczeństwa przeciwcovidowego […], analizuje sytuację. Bo jeśli sytuacja by na to pozwalała, będziemy dążyć do tego, żeby skrócić ten okres nauki zdalnej, przynajmniej w tych pięciu województwach, które rozpoczęły ferie wcześniej i już te ferie się skończyły.” – dodaje.

„Cały czas analizujemy sytuację. Najpóźniej 28 lutego wszyscy wracamy po feriach do nauki stacjonarnej po to, żeby ją kontynuować do końca roku. Taka jest nasza strategia” – podsumowuje Czarnek.

Podziel się tą ważną informacją z innymi!

Źródło: PAP