in

Morawiecki zapowiedział powrót ograniczeń. Znamy szczegóły.

Mateusz Morawiecki przekazał informacje kluczowe dla wszystkich Polaków. Okazuje się, że ograniczenia powrócą. Czego można się spodziewać w najbliższych dniach i tygodniach?

Premier podkreślił, że możemy spodziewać się zmian, jednak mają one zostać tak przygotowane przez zespoły antykryzysowe, aby tych zmian nie odczuło zanadto zarówno społeczeństwo, jak i gospodarka.

Co z powrotem ograniczeń?

Mateusz Morawiecki, rozmawiając z tygodnikiem w „Sieci”, opowiedział szczegóły dotyczące walki z koronawirusem. Nie pozostawił on żadnych złudzeń – obostrzenia powrócą, jeśli tylko będzie taka potrzeba w trakcie drugiej fali pandemii. Mają one nie być jednak odczuwalne zarówno dla nas, jak i dla gospodarki.

„Jeśli będą potrzebne dodatkowe restrykcje w związku z drugą falą koronawirusa, można zastosować różne schematy; wciąż pracujemy w zespołach antykryzysowych, szukając scenariuszy jak najmniej bolesnych dla społeczeństwa i gospodarki” – informuje.

Mateusz Morawiecki o drugiej fali koronawirusa

Premier, opowiadając o walce z koronawirusem, podkreślił, że na jesieni możemy spodziewać się drugiej fali – szansa, że ona nadejdzie, jest naprawdę duża. Całe szczęście, już teraz się do niej przygotowujemy, dzięki doświadczeniu, które zostało nabyte od początku trwania pandemii w Polsce.

„Jeśli będą potrzebne dodatkowe restrykcje, możemy zastosować bardzo różne schematy. Na przykład bardzo chcemy, by dzieci i młodzież wróciły do szkół” – mówi, podkreślając, że jeśli dojdzie do powrotu obostrzeń, będzie to łagodny powrót.

Morawiecki apeluje poza tym do dyrektorów szkół i samorządowców o to, by tak przygotowali pomieszczenia szkolne, aby uczniowie mogli poczuć się bezpiecznie.

Źródło: TVP Info