in ,

Powrót nauki zdalnej we wrześniu? Wiceszef MEiN przekazał stanowisko rządu.

Wiceszef MEiN Dariusz Piontkowski w rozmowie z TV Republika odpowiedział na wiele pytań, które nurtują niejednego z nas. Czego możemy spodziewać się już na jesieni? Czy rząd planuje przywrócenie nauki zdalnej we wrześniu lub w październiku?

Powrót nauki zdalnej

Koronawirus znów daje się we znaki. Czy rząd będzie zmuszony do podjęcia pewnych decyzji, które wpłyną na codzienne życie Polaków? Czy wśród nich znajdzie się powrót nauki zdalnej?

„Dziś Ministerstwo Zdrowia wyraźnie mówi, że koronawirus mutuje. Jest to już zupełnie inna jego postać, zdecydowanie łagodniejsza niż odmiany, które były kilka, czy kilkanaście miesięcy temu. Nie przewidujemy żadnych dodatkowych obostrzeń w życiu publicznym. Nie widzę więc żadnego powodu, by w tej chwili rozważać jakiś wariant zamykania szkół i przechodzenia do nauki zdalnej”

– zaznaczył wiceminister edukacji i nauki w rozmowie z TV Republika.

Dariusz Piontkowski przyznał również, że liczy na poprawę sytuacji.

„Mam nadzieję, że to już nie nastąpi i epidemia nie będzie na tyle groźna, aby trzeba było wprowadzać jakieś restrykcje w życiu publicznym, w tym także w edukacji.” – dodał.

Co z ukraińskimi dziećmi? Czy od nowego roku szkolnego również będą w polskich szkołach? Jak podkreśla wiceszef MEiN, wszystko zależy od sytuacji w Ukrainie.

„Jak duża liczba dzieci będzie w naszym systemie? To będzie zależało od tego, jak będą przebiegały działania wojenne” – skomentował Dariusz Piontkowski.

„Zdajemy sobie sprawę, że duża część uczniów ukraińskich funkcjonowała w systemie ukraińskim, korzystała z nauczania zdalnego, które oferowało ministerstwo ukraińskie. Chcemy, aby ta możliwość nadal funkcjonowała. Utrzymamy przepis, który mówi o tym, że rodzic lub opiekun zadeklaruje, że dziecko będzie w systemie ukraińskim, nie będzie spełniać obowiązku szkolnego w polskiej szkole”

– wyjaśnił.

Podziel się tymi ważnymi informacjami z innymi!

Źródła: bydgoszcz.tvp.pl, wiadomosci.radiozet.pl