in

Powrót nauki zdalnej w szkołach? Minister zdrowia wyjaśnia.

Pandemia koronawirusa znów nabiera tempa, a przez to pojawiają się wątpliwości co do tego, czy nauczanie stacjonarne będzie kontynuowane. Minister zdrowia postanowił odpowiedzieć na to pytanie.

– Nauka stacjonarna dzieci i młodzieży w szkołach jest priorytetem z każdego punktu widzenia, również dbania o ich zdrowie psychiczne – powiedział w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski w Sosnowcu podczas konferencji poświęconej reformie psychiatrii dziecięcej i młodzieży.

– Okres od września tego roku, powrót dzieci do szkół, oznacza zwiększoną liczbą problemów, także tych, które są związane z ponowną adaptacją do standardowego trybu nauczania – zaznacza minister.

– To bardzo ważny argument za tym, żeby nauka stacjonarna była utrzymywana za wszelka cenę, po to, żeby nie fundować zmianami dotyczącymi obostrzeń i trybu nauki niestabilnych warunków, które będą oznaczały kolejne konieczności adaptacji – kontynuował minister.

– Przy tej okazji chcę bardzo wyraźnie powiedzieć, że nauka stacjonarna w szkołach jest priorytetem z każdego punktu widzenia, również z punktu dbania o zdrowia psychiczne dzieci i młodzieży – stwierdził.

Mamy 8 378 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia Sars-COV-2 z województw: mazowieckiego (1673), lubelskiego (1485), podlaskiego (755), łódzkiego (592), śląskiego (467), zachodniopomorskiego (432), dolnośląskiego (381), pomorskiego (368), wielkopolskiego (357),podkarpackiego (356), małopolskiego (346), warmińsko-mazurskiego (340), kujawsko-pomorskiego (313), lubuskiego (150), świętokrzyskiego (135), opolskiego (134). 94 zakażenia to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

Źródło: radiozet.pl, PAP