in

Od września znowu nauka zdalna? Rząd przedstawił nowy pomysł.

W piątek minister Adam Niedzielski przedstawił na konferencji prasowej, jak może wyglądać powrót dzieci do szkół we wrześniu.

Powrót do szkół we wrześniu

– „Żadna decyzja nie została jeszcze podjęta. Rozmawiamy o tym stosunkowo często z ministrem edukacji Przemysławem Czarnkiem” – powiedział minister zdrowia.

Rządzący nie ukrywają, że sytuacja epidemiczna może się znacznie pogorszyć, dlatego biorą pod uwagę różne scenariusze.

– „Rzeczywiście są dwa warianty dominujące wśród tych, które rozważamy. Pierwszy to powrót do szkół w trybie w pełni stacjonarnym, jeśli nie będzie wzrostu zakażeń. Ale jeśli sytuacja nie będzie oceniana przez nas optymistycznie, to jest pomysł na stole, który polega na tym, żeby dać sobie okres pierwszych dwóch tygodni wrześniowych na nauczanie hybrydowe” – przyznał szef MZ.

Możliwe jest również wprowadzenie nauki zdalnej zamiast hybrydowej, ale to mniej prawdopodobny scenariusz.

Rząd rozważa już kilka opcji, jednak Przemysław Czarnek podkreśla, iż na ten czas powrót do szkół w trybie stacjonarnym nie jest zagrożony i do tego scenariusza przygotowuje się jego resort.

– „Nic na razie nie wskazuje na to, żeby było jakiekolwiek zagrożenie, ale oczywiście mamy w szufladach plany na wypadek, gdyby jednak czwarta fala przyszła i była rzeczywiście groźna” – mówił w czwartek w Polskim Radiu 24.

– „Na razie jesteśmy pełni optymizmu i przygotowujemy się na pełny powrót do szkoły” – dodał.

Źródło: Radio ZET