in

Minister edukacji przerywa milczenie – podał kluczowe informacje dla milionów uczniów i rodziców.

Minister edukacji Przemysław Czarek w dniu dzisiejszym w rozmowie z Radiem Maryja zdradził plany dotyczące powrotu uczniów do szkół. Kroki rządu mają być następujące:

„Jeżeli sytuacja będzie stabilna, a dzienna liczba zakażeń będzie malała, będziemy mogli myśleć na temat powrotu kolejnych roczników do szkół” – informuje Czarnek.

Dowiedzieliśmy się także, jakie konkretnie roczniki mogą liczyć na powrót do stacjonarnego nauczania.

Na te wiadomości z pewnością czekali zarówno uczniowie, jak i rodzice i nauczyciele. Co z uczniami ze starszych klas? Kiedy wrócą do szkoły?

Minister edukacji przekazał kluczowe informacje

Przemysław Czarnek w rozmowie z Radiem Maryja wyraził się jasno odnośnie powrotu do szkół reszty uczniów. W czasie pandemii koronawirusa najważniejsze jest bezpieczeństwo i każdy krok musi być bardzo dobrze przemyślany.

„Będziemy każdego dnia obserwować, co będzie się działo w szkołach. Będziemy na bieżąco monitorować sytuację, żeby wyciągać wnioski i przekazywać informacje specjalistom z zakresu epidemiologii i wirusologii. Bezpieczeństwo jest najważniejsze” – zaznacza minister edukacji.

Jakie roczniki wrócą do szkół jako następne?

„Jeżeli sytuacja będzie stabilna, a dzienna liczba zakażeń będzie malała, będziemy mogli myśleć na temat powrotu kolejnych roczników do szkół. Chcielibyśmy, żeby w pierwszej kolejności wrócili ośmioklasiści i maturzyści” – zapowiada Przemysław Czarnek.

Minister edukacji ma nadzieję, że kolejne roczniki jak najszybciej wrócą do szkolnych ławek. Najważniejszy w tym momencie jest powrót maturzystów i ośmioklasistów:

„Przed nimi egzaminy maturalne i egzaminy ośmioklasistów”

Oczywiście, jeśli tylko pojawi się ku temu powód, dyrektorzy szkół mogą podjąć decyzję o powrocie do nauczania zdalnego.

„Mamy przygotowane przepisy tak, żeby można było reagować w każdej sytuacji, zapewniając maksimum bezpieczeństwa” – tłumaczy Przemysław Czarnek.

Podziel się tymi ważnymi informacjami z innymi!

Źródło: Radio Maryja, twitter.com