in

Co z powrotem starszych uczniów do szkół? Dariusz Piontkowski wyjaśnia.

Kiedy starsze dzieci wrócą do szkół? To jedno z wielu pytań, które w ostatnim czasie zadają sobie bez przerwy Polacy. Dariusz Piontkowski postanowił wypowiedzieć się na ten temat. Jak się okazuje, rząd rozważa różne opcje. W przeciągu najbliższych dni prawdopodobnie dowiemy się o kluczowych zmianach, jakie zostaną wprowadzone.

Powrót uczniów do szkół

Pandemia koronawirusa nie odpuszcza. W ostatnich dniach zauważamy znaczny wzrost zakażeń COVID-19. Społeczeństwo jest zmęczone obostrzeniami i pragnie powrotu do normalności, jednak w tej chwili najważniejsze jest bezpieczeństwo. Wszelkie decyzje są podejmowane, mając na uwadze sytuację epidemiologiczną.

Co z powrotem uczniów do szkół? Kiedy będziemy mogli liczyć na to, że starsze klasy powrócą do nauczania stacjonarnego? Kluczowe okażą się tutaj najbliższe dni.

„Mieliśmy nadzieję, że – jeżeli dojdzie do wypłaszczenia zakażeń, a nawet tej zniżki – to wówczas będzie możliwy powrót kolejnych roczników” – wyjaśnił Dariusz Piontkowski w rozmowie w Polskim Radiu 24.

„Co oczywiste, wydaje się, że najbardziej tego potrzebują klasy maturalne, ósmoklasiści, ale także klasy czwarte, w których uczą się dzieci, które skończyły taką całościową edukację prowadzoną głównie przez jednego nauczyciela” – dodał.

Podczas gdy społeczeństwo ma nadzieję na to, że dojdzie do znoszenia obostrzeń, rząd nie wyklucza nakładania kolejnych.

„Dopiero za kilka dni będzie decyzja na temat tego, czy w edukacji, ale także w innych dziedzinach życia, możliwe będzie dalsze luzowanie, czy wręcz przeciwnie – być może jakiś regres” – tłumaczy Piontkowski.

Wiceminister edukacji podkreśla, że na obecny moment ważne jest zachowanie co najmniej takiego trybu, jaki jest teraz, w którym klasy I-III uczą się stacjonarnie i działają również przedszkola.

W przeciągu najbliższych dni z pewnością dowiemy się o kolejnych wytycznych.

Jeśli starsze roczniki niebawem nie wrócą do nauczania stacjonarnego, matura w tym roku może okazać się naprawdę wielkim wyzwaniem.

Co o tym sądzicie? Dajcie znać w komentarzu!

źródło: wiadomosci.radiozet.pl